Zavřít reklamu
iWant

Apple právě rozeslal pozvánky na WWDC 2018

iWant

Jak je již tradicí, i letos Apple rozeslal médiím pozvánky na nacházející Worldwide Developers Conference (WWDC), tedy vývojářskou konferenci, kde se kalifornský gigant zaměří především na představení nových verzí systémů. Zmíněnou pozvánkou Apple zároveň potvrdil, že hlavní keynote se uskuteční v pondělí 4. června v 19:00 našeho času. Redakce magazínu Jablíčkář samozřejmě bude celou keynote sledovat a prostřednictvím článků vám přineseme informace o všech představených novinkách.

Na pondělní keynote, kterou Apple celou WWDC zahájí, by měla společnost představit nový iOS 12, macOS 10.13, tvOS 12, watchOS 5 a několik dalších novinek týkajících se především softwaru a vývojářských nástrojů. Zároveň je ale možné, že se Apple, podobně jako minulý rok, pochlubí novými produkty. Na loňské WWDC totiž dostaly prostor aktualizované iMacy a především si pak odbyl premiéru nový iMac Pro. Letos pak očekáváme novou generaci iPadu Pro s Face ID a designem po vzoru iPhonu X, dále nové modely Maců, slíbený modulární Mac Pro a pak hlavně již oznámenou bezdrátovou nabíječku AirPower.

Letošní WWDC se uskuteční v McEneryho kongresovém centru v San Jose. Ostatně ve stejných prostorách se pořádala i loňská vývojářská konference, zatímco předchozí ročníky se uskutečnily v Moscone West v San Francisku. Přihlášení vývojáři byli vybráni náhodně a jako vstupné museli zaplatit nemalých 1 599 dolarů, tedy přibližně 35 000 Kč. Konference se však mohou zúčastnit i vybraní studenti, kterých letos bude 350, vybráni jsou samotným Applem a vstup i všechny přednášky mají zdarma.