Zavřít reklamu

Velká vývojářská konference WWDC, na které bývají každoročně představovány nové verze iOS a OS X, se obvykle odehrává začátkem června. Ani letos tomu nebude jinak a začátek konference je již oficiálně naplánován na 8. června. Letošní ročník nese podtitul „Epicentrum změny“ a odehrávat se bude opět v Moscone Center v San Francisku. Stejně jako vloni, i letos bude Apple prodávat vstupenky na konferenci na základě losu.

Jako obvykle, ani letos Apple nijak nedeklaruje, co bude na WWDC představeno. Víme pouze, že budou klasicky předvedeny nové verze mobilního i počítačového operačního systému. Budoucí verze iOS by se podle zpráv zahraničních médií měla vyznačovat především integrací nové hudební služby vycházející z Beats Music. Kromě toho by však neměla oplývat příliš mnoho novinkami a měla by se zaměřit hlavně na stabilitu a odstranění chyb. O nástupci OS X Yosemite pak víme ještě méně.

Představení nových hardwarových produktů není pro červnovou WWDC typické, ale vyloučit ho nelze. V rámci této vývojářské konference bývaly představovány nové iPhony a jednou ji Apple využil i k prezentaci nové verze profesionálního desktopu Mac Pro.

Letos iPhony ani nové počítače od Applu na WWDC neočekáváme, ale podle zvěstí bychom se mohli dočkat nové verze dlouho neaktualizované Apple TV. Ta by se měla chlubit především hlasovou asistentkou Siri a podporou aplikací třetích stran, což z WWDC dělá ideální místo pro její představení.

Vývojáři, kteří mají o účast na konferenci zájem, mohou požádat o lístky počínaje dnešní 19. hodinou našeho času. Šťastní vybraní si pak budou moci lístek zakoupit. Zaplatí za něj ale 1 599 dolarů, tedy téměř 41 000 korun.

Zdroj: The Verge
.