Zavřít reklamu
iWant

Apple právě vydal macOS 10.13.5 s podporou synchronizace iMessage přes iCloud

iWant

Společnosti Apple to trvalo tři dny od vydání nových verzí operačních systémů pro iPhony, iPady, Apple Watch a Apple TV. Dnes večer se dočkali také majitelů počítačů. Před několika minutami společnost zveřejnila nejnovější aktualizaci macOS 10.13.5. Přináší jednu zásadní novinku a několik dalších drobností.

Pokud disponujete kompatibilním zařízením, aktualizace by se vám měla objevit v Mac App Store. V pořadí pátý zásadní update současné verze macOS přináší několik velkých novinek. V první řadě jde o podporu synchronizace iMessage přes iCloud – tedy funkci, kterou ostatní Apple produkty dostaly na počátku tohoto týdne. Díky této funkci budou vaše konverzace v iMessage neustále aktualizované na všech vašich Apple zařízení. Pokud na nějakém jednu zprávu vymažete, odstraní se i na všech ostatních. Konverzace budou navíc zálohovány na iCloudu, takže o ně nepřijdete v případě nenadálého poškození zařízení.

Kromě výše zmíněné novinky obsahuje nová verze macOS několik dalších vylepšení. Zejména co se týče oprav chyb a zlepšení optimalizace. Applu se bohužel nepodařilo implementovat podporu pro protokol AirPlay 2, Macy jej tak stále nepodporují což je poněkud zvláštní vzhledem k tomu, že se podpory na počátku týdne dočkaly iPhony, iPady a Apple TV. S největší pravděpodobností se jedná o poslední velký zásah do macOS 10.13. Nástupce Apple představí příští týden na WWDC, do oběhu se pak nový operační systém dostane na podzim. První betaverze (otevřené i uzavřené) se objeví v průběhu prázdnin.