Zavřít reklamu

Komunikační protokol AirPlay 2 po několika měsících a odkladech konečně dorazil. Uživatelům umožní lepší kontrolu nad tím, co si doma přehrávají. Majitelům HomePodu pak dovolí spojení dvou reproduktorů do jedné stereo soustavy. Pokud doma nějaké AirPlay 2 kompatibilní zařízení máte ale stále však nevíte, co nového druhá generace tohoto protokolu přináší, právě vám je určené video níže.

Stojí za ním redaktoři zahraničního webu Appleinsider a v šestiminutovém spotu představují všechny možnosti a schopnosti AirPlay 2. Pokud tedy máte nějaké kompatibilní zařízení – tudíž buď iPhone či iPad s iOS 11.4, Apple TV s tvOS 11.4 a jeden z kompatibilních reproduktorů, jejichž seznam byl na oficiálním webu Applu zveřejněn včera, můžete se pustit do nastavování a přehrávání.

Pokud video sledovat nechcete, novinky jsou v kostce tyto: AirPlay 2 vám umožní streamovat hudbu z vašeho zařízení na několik dalších zařízení najednou (musí podporovat AirPlay 2). Můžete měnit to, co se na nich přehrává, můžete měnit hlasitost či přepínat z jednoho zařízení na druhé. Můžete požádat Siri o to, aby na nějakém konkrétním zařízení začala s přehráváním konkrétní skladby. Pokud tedy máte více AirPlay 2 kompatibilních zařízení ve svém bytě/domě, můžete za pomocí Siri měnit zdroj přehrávání například podle toho, v jaké místnosti se momentálně nacházíte. Všechny výše zmíněná zařízení jsou nově dostupná skrze HomeKit.

Protokol AirPlay 2 má však i některé nevýhody. V první řadě ještě není oficiálně podporován v operačním systému macOS. Ten si tak musí prozatím vystačit pouze s první generací, což značně snižuje jeho konektivitu v rámci celé domácí sítě. Systémové zvuky tak jdou posílat jen na jedno zařízení, iTunes však umožňuje v omezené míře distribuci zvuku do více reproduktorů najednou. Dalším problémem je, že reproduktory od ostatních výrobců nejsou schopny samy streamovat obsah a jsou tak závislé na připojení iPhonu/iPadu/Apple TV, která v tomto případě slouží jako zdroj. Jste s příchodem AirPlay 2 spokojeni nebo jde o něco, co vás zcela míjí?

Zdroj: Appleinsider

.