Zavřít reklamu

Na konci února se objevila informace, že nové produkty Apple představí 21. března. Nyní se potvrdila. Apple rozeslal vybraným novinářům a lidem z technologického odvětví pozvánky na mediální událost s klasicky minimalistickým obrázkem a „názvem“ události v podobě slovní hříčky „Let us loop you in“.

Prezentace proběhne v klasickém čase, tedy v 10.00 tichomořského času (18.00 v ČR) a na místě, kde Apple představil už mnoho iOS zařízení, tedy v Town Hall stávajícího kampusu Applu na adrese Infinite Loop 1 v Cupertinu.

Očekává se hlavně představení dvou nových produktů, menšího iPadu Pro a iPhonu SE. Oba mají být v zásadě novou kategorií v dané linii. iPad Pro si má vzít úhlopříčku 9,7 palce iPadu Air a vnitřnosti téměř třináctipalcového iPadu Pro, tzn. procesor A9X, 4 GB RAM, Smart Connector pro připojení klávesnice nebo jiného příslušenství a čtyři kvalitní stereo reproduktory. Má také podporovat Apple Pencil.

iPhone SE má být určen těm, kteří chtějí výkonný telefon, ale nové iPhony jim přijdou příliš velké. Má převzít rozměry a většinu designových prvků iPhonu 5S, zkombinovat je ale s procesorem A9 a koprocesorem M9 a dalšími komponenty z nejnovějšího iPhonu 6S, tedy NFC čipem a předním i zadním fotoaparátem. Má také být schopen pořizovat Live Photos. O displeji s 3D Touch se ale ve spojitosti s iPhonem SE nemluví.

Kromě toho by měla veřejnost poprvé uvidět také nové řemínky pro Apple Watch. Některé stávající by měly dostat nové barvy (například milánský tah ve vesmírně šedé) a přibýt by měly nové, nylonové řemínky. Spekuluje se i o nějakých aktualizacích Maců, ty jsou ale pravděpodobné nejméně. Nic přesnějšího známo není.

Pokud vás novinky zajímají, sledujte náš web. Tradičně vám totiž nabídneme živý přepis průběhu celé konference a těšit se samozřejmě můžete i na podrobné články o všech představených novinkách. Živý videostream z akce opět nabídne i sám Apple.

Zdroj: MacRumors
.