Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Nový iPad Pro přijde v březnu

V posledních měsících se poměrně často hovoří o technologii Mini-LED, kterou se Apple chystá zakomponovat i do svých produktů. Jako nejvhodnější kandidát se aktuálně jeví iPad Pro. Podle japonského webu Mac Otakara bychom se nových tabletů s označením Pro měli dočkat již velice brzy, konkrétně tedy v březnu, a zároveň nám nastínili velice zajímavou novinku. Nové iPady by si totiž měly zachovat svůj dosavadní design, až tedy na pár výjimek.

iPad Pro mini-LED mini Led
Zdroj: MacRumors

Verze s 12,9″ displejem by měla být o 0,5 mm tlustší a dá se tedy očekávat, že na „vině“ bude právě implementace Mini-LED displeje, který v porovnání s LCD přináší řadu skvělých benefitů. Na druhou stranu model s 11″ displejem by se této změny dočkat neměl, což jde opět ruku v ruce s předchozími zprávami. Řada spolehlivých strojů totiž tvrdí, že zmiňovaná Mini-LED technologie dorazí pouze do větších iPadů Pro. Nové modely by nadále neměly mít tolik vystouplé zadní fotoaparáty a určitá změna přijde i v konstrukci reproduktorů.

Na Apple Car by se mohla podílet automobilka Hyundai

Již několik let se hovoří o jablečném automobilu neboli Apple Car, který spadá pod Project Titan. V poslední době se poté v médiích objevují informace o tom, že se cupertinská společnost chystá spojit s nějakou automobilkou, avšak stále nebyla zmíněna jediná společnost – tedy až doposud. Podle korejského deníku Korea Economic Daily aktuálně Apple jedná s firmou Hyundai Motor Group o případném vývoji a produkci zmiňovaného Apple Car. Jablečná společnost by se tak mohla podílet na produkci elektromobilů a na vývoji jejich baterií. Tyto činnosti jsou totiž nesmírně drahé a zároveň mají vysoké požadavky na technologii.

Koncepty Apple Car:

Je ale nutné dodat, že prozatím nebyla uzavřena žádná dohoda a stále se jedná o pouhé vyjednávání. To mimo jiné potvrdila sama automobilka Hyundai ve svém prohlášení pro magazín CNBC. Samotné domluvy jsou navíc pouze v plenkách a uzavření spolupráce se jen tak nedočkáme. Na samotné jablečné auto si pak počkáme ještě déle. Magazín Bloomberg včera prohlásil, že celý projekt je stále v začátcích a na finální produkci si ještě 5 až 7 let budeme muset počkat.

Spotify testuje nové prostředí pro CarPlay

Aplikace Spotify je považována za nejlepší a nejoblíbenější streamovací platformu, která je k dispozici na prakticky všech zařízeních. Výjimkou samozřejmě nejsou ani auta, kde v rámci Apple CarPlay můžete přehrávat hudbu nejen přes nativní řešení, ale můžete sáhnout i po této variantě. Společnost Spotify vydáním poslední beta verze nyní začala testovat zbrusu nové prostředí. To si můžete stáhnout za pomocí aplikace Test Flight.

Spotify CarPlay
Zdroj: Shaun Ruigrok

A jaké jsou tedy změny? Jak můžete na výše přiloženém snímku vidět, přepracováním uživatelského prostředí a novým systémem pro frontu skladeb se Spotify na CarPlay značně přiblížilo k Apple Music. Uživatelé nyní ihned vidí, jaké písničky vlastně mají ve frontě, aniž by kvůli tomu museli koukat na iPhone. Zároveň se mohou i prokliknout na stránku interpreta.

 

.