Zavřít reklamu

Apple poslední dva roky představuje nejnovější generaci svého telefonu v termínu po prázdninách, tedy v září/říjnu a letošní rok patrně nebude výjimkou. Podle serveru AllThingsD.com (spadající pod Wall Street Journal) by měl být nový iPhone uveden 10. září. Wall Street Journal mívá zpravidla přesné informace o Applu a ačkoliv společnost oficiálně termín nepotvrdila (pozvánky rozesílá až týden předem), dá se s větší pravděpodobností očekávat, že se nadcházející generace iPhone dočkáme už za necelý měsíc.

O „iPhone 5S“, nebo zkrátka o sedmé generaci telefonu zatím příliš nevíme, můžeme proto zatím jen spekulovat. Bude mít pravděpodobně lepší procesor, vylepšený fotoaparát s dvojitým bleskem a možná i integrovanou čtečku otisků prstů. Dále se spekuluje o levnější variantě iPhone, označovanou též jako „iPhone 5C“, s plastovým zadním krytem, který by se měl uchytit zejména na rozvojových trzích. iPhone bude každopádně uveden společně s iOS 7, znamená to tedy, že by oficiální verze nového operačního systému měla vyjít za čtyři týdny.

Dále se patrně dočkáme nových MacBooků Pro s procesory Haswell a možná se dozvíme i nové informace o Mac Pro, u kterého zatím nebyla uvedena ani cena, ani dostupnost. AllThingsD také tvrdí, že bychom měli očekávat OS X 10.9 Mavericks, ale neočekávají, že bude dostupný v době keynote.

Zdroj: AllThingsD.com

Příležitostný překladatel, hudebník a velký milovník jablečného železa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Už mě štve, že IPhone tak často vychází. Přijde mi to jak kdyby apple dohánělo pořád samsung. Samsung kdyby mohl tak vydává každy měsíc další mobil. Když mám iPhone 5 rok a další rok vyjde další tak mi to přijde, že to nemá žádnou hodnotu. Jelikož cena zase o něco spadne, a výkon taky. Zadní kryt z plastu ? Tohle si v apple opět dělájí srandu ne ? Kdo to kdy viděl. Po smrti Jobse vidím u apple úpadek. Snad se jen pletu….

  Ano pleteš..Zatím co Samsung má těch telefonů několik a v několika řadách, Apple má jen jeden. Nejsem si jistej, že by nový typ iPhonu vycházel každý rok. I kdyby tomu tak bylo, stále se najde dost lidí co by si ho pořídili. Ať, už by se jednalo o skalní fan společnosti, lidi co mají starý typ a nebo lidi co ho nemají vůbec. Inovace jde dopředu a těžko ji někdo zastaví, navíc by tak byli samy proti sobě, neobměňovat přístroje…

  Ano Apple má jednu bitevní loď a to je iPhone. Samsung je naprostý opak ale ? Vždyť u to tak bylo ne ? Nebo co dva roky by to mělo být ale ne každy rok. Vem si, že výroba začla 2007 a je 2013 a máme už pátou generaci. Za rok nic dobrého nevymyslí. Opět zrychlí a zlepší fotoaparát. To je furt to samé. Mají dva tři roky počkat a pak vydat nějákou bombu. Jsem velký fanoušek apple ale tohle mě v poslední době štve…

  Nejsem si jistý, zda chápete oč tu běží. Jednak by Apple stratil hodně (jak finance, tak krok s konkurencí), kdyby „čekal“ 2-3 roky. Dovnitř Apple nevidím, ale myslím si, že každá velká firma nedělá plán jen na jeden rok dopředu. Navíc všechny útržky, které během roku sbíráme v podobě článků (ať už tady na jablíčkáři nebo jinde), jsou jasným znakem toho, že se Apple „sbírá“ firmy a patenty na různé produkty a funkce do nich dopředu. Kdyby neprodávali iPhone každý rok, tak by neměli z čeho krmit vývoj, vzhledem k tomu, že iPhone a iPad jsou velcí tahouni co se financí týče.

  Samozřejmě neříkám, co si máte myslet, ale mě to třeba neštve vůbec. Mám iP4S, s letošním iP5S budu generačně o dva modely „pozadu“, ale výkon, který mi poskytuje můj stávající model je natolik dostačující, že nemám potřebu vlastnit opět ten nejlepší a nejnovější model. Pokud mi bude sloužit, tak ho klidně ještě 2, 3 roky vlastnit budu. Asi jsem už dávno dospěl a nepotřebuju machrovat s tím, co kdo má nejlepšího (asi jsem to ani moc nedělal). Jsou důležitější věci, ne tak povrchní jako toto ;)

  hawk

  souhlasím a ještě bych dodal k tomu plastovému tělu … plast byl vždy jedním z materiálů kterým byl Jobs posedlý stejně jako později i hliníkem, používali ho na produktech které měli být cenově dostupnější jako např. plastový macbook (plastový unibody model z r.2009 je velice povedený)

  „Nejsem si jistej, že by nový typ iPhonu vycházel každý rok“
  Tak to je chyba. Máš sa čo učiť. Už od začiatku je nový model raz ročne.

  ?????????
  Ty si spadol z višne? Alebo máš prvý iPhone a rok dozadu si nevedel, že existuje Apple?
  Samozrejme, že predstavujú nový iPhone raz za rok, veď to tak robia od prvého modelu v roku 2007. Bez ohľadu na Samsung.

  Co nechapu, tak to jsou levny iPhone. Sice rozumim tomu, ze by Apple chtel mit pevne misto na rozvojovych trzich, ale snad ne na ukor stavajicich zakazniku, kteri iPhone koupi za plnou castku (mimochodem, ne malou).
  Takova trochu obracena diskriminace, holt jsou z USA, kde je toto zvykem :(

  Snáď nový iPhone už dá okrem tých spomínaných noviniek aj NFC. A čo sa týka plastového iPhonu, tak na tom nevidím nič zlé. Len jedno čo bolo a mám proti Apple je predražená cena tejto hračky vôbec. Osobne sa mi nechce za tento kúsok dávať nejakých 500€ a vyššie. No uvidíme, čo predstavia, necháme sa prekvapiť.

celý text

Čtěte více.