Zavřít reklamu

Apple nakonec opravdu uvedl pátou sérii svých chytrých hodinek Apple Watch Series 5. Hodinky přináší dlouho očekávanou funkci, kterou je neustále zapnutý displej.

Apple Watch Series 5 okamžitě zaujmou novým Always On Retina displejem. Ten je díky speciální LTPO úpravě schopen dynamicky upravovat zobrazovací frekvenci, která se pohybuje v rozmezí 1 až 60 Hz. Obrazovka tak může být neustále zapnutá.

Pomocí gyroskopu hodinky poznají náklon zápěstí a upravují frekvenci a jas displeje. Pokud nejsou nakloněny na obličej, podsvícení se utlumí a frekvence sníží. Naopak když je uživatel aktivně používá a sleduje, jas a frekvence se zvýší.

Apple_watch_series_5-new-case-material-made-of-titanium-091019

Apple stále slibuje celodenní výdrž baterie, tedy až 18 hodin aktivního provozu na jedno nabití.

Titan a keramika

Pro využití nového displeje budou ve watchOS 6 připraveny také nové ciferníky. Ty budou přizpůsobeny novému LTPO displeji s dynamickou frekvencí. Jejich součástí pak jsou i vybrané komplikace, které mohou neustále běžet na obrazovce.

Jako třešnička na dortu je pak vestavěný kompas, který využívá nových senzorů v Apple Watch Series 5. Můžete se tak nechat navigovat tak, jak to znáte z běžných kompasů.

Apple Watch Series 5 budou k dispozici jak v běžné hliníkové šasi (stříbrná, vesmírně šedá a zlatá), tak ocelové (zlatá, vesmírně šedá a leštěná černá). Přibude také nová titanová verze ve světlé a matné úpravě. Návrat slaví rovněž bílá keramická verze.

Spolu s novými Apple Watch přichází také nové řemínky a ciferníky, včetně speciální Nike a Hermes edice.

Nové Apple Watch budou schopné volat na tísňové linky po celém světě, tedy ve 150 zemích, a to bez iPhonu. Tato funkce se však týká pouze LTE verze.

Předobjednávky GPS modelu začínají dnes ve 41 vybraných zemích a budou k dispozici 20. září. Cena v dolarech začíná na 399 USD.

České ceny jsou následující:

Nové Apple Watch Series 5 v hliníkové úpravě vás vyjdou na 11 690 Kč za 40 mm model.
Apple Watch Series 5 v hliníkové úpravě vyjdou 12 490 Kč za 44 mm model.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.