Zavřít reklamu

Apple právě představil nový 21,5″ a 27″ iMac. Nová generace stolních počítačů přímo navazuje na svého předchůdce a dostává do vínku výkonnější komponenty. Ve skutečnosti se tak jedná o klasickou hardwarovou aktualizaci v podobě novější generace procesorů a výkonnější grafické karty.

Menší 21,5 palcový iMac nově nabízí čtyřjádrové a šestijádrové procesory Intel Core 8. generace. Větší 27palcový iMac pak lze nyní nakonfigurovat s šestijádrovým nebo osmijádrovým procesorem Intel Core 9. generace. Podle slov Applu by nové CPU měly iMacům zajistit až dvojnásobně vyšší výkon ve srovnání s předchozí generací.

V případě obou nových iMaců je také možné si nakonfigurovat grafickou kartu Radeon Pro Vega. U 21,5″ varianty se konkrétně jedná o Vega 20 se 4 GB paměti. U varianty se 27″ displejem pak o Vega 48 s pamětí 8 GB. Výkonnější grafiku lze přidat pouze u nejvyšších konfigurací a za příplatek 11 200 korun, respektive 14 400 Kč.

Oba základní modely jsou vybaveny jednotkou Fusion Drive, čímž se Apple stále ještě zcela nerozloučil s mechanickými disky. Za příplatek lze ale počítače osadit až 1TB, respektive 2TB SSD. Operační paměť má v základu velikost 8 GB, nicméně menší model umožňuje konfiguraci až na 32 GB a větší iMac dokonce na 64 GB RAM.

21,5palcový iMac s Retina 4K displejem startuje na 39 990 korunách. Větší 27palcový model s Retina 5K displejem pak lze zakoupit od 54 990 korun. Oba počítače je možné už nyní objednat na stránkách Applu s předpokládaným doručením mezi 26. a 28. březnem.

iMac 2019 FB

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Tie Vegy su aj tak slabe. Vega 20 je z notebooku a Vega 48 je slabsia ako desktopova Vega 56 alebo Vega 64, ktore nedavno zlacneli a viac sa oplati ich kupit a dat do externeho boxu.

    Před 10 lety se zdálo, že kompy budou čím dál tím levnější. Teď stojí nadupanej iMac 140k CZK. Ale je fakt, že to je slušná mašinka, jen znovu nerozumím, proč do toho teda za tyhle šílený prachy rovnou nedávají nejlepší Vegu. A co NVidia, ty už definitně odpískali? To je škoda, hodně softu podporuje právě GPU od NVidia.

celý text

Čtěte více.