Zavřít reklamu

Dnes po čtvrté hodině odpolední se na YouTube kanále MKBHD, který spravuje populární Marques Brownlee, objevilo video s novým iMacem Pro. Marques má nový iMac Pro k dispozici již zhruba týden a jak se zdá, dnes odpoledne vypršela alespoň část NDA a on tak mohl na YouTube vyvěsit své první dojmy. Sedmiminutové představení žhavé novinky si můžete prohlédnout níže v článku. V době jeho publikování jde o vůbec první video, na kterém se nový iMac Pro představuje (alespoň ve své produkční verzi).

Aktualizace: Krátce před vydáním článku byla oficiálně zveřejněna informace o tom, že se nový iMac Pro začne prodávat 14. prosince.

Marques dostal k dispozici nový iMac Pro v nové barevné variantě Space Grey. K dispozici ho má zhruba týden a během něj jej řádně vyzkoušel (například video samotného představení je stříhané právě na něm). Na nějaké komplexnější závěry si budeme muset počkat do finální recenze. Ta by měla stát za to, protože nový iMac Pro v tomto případě nahrazuje čtyři roky starý Mac Pro a Marques tak má přímé porovnání s modelem, který novinka (alespoň dočasně) nahrazuje.

Nový iMac Pro nabídne opravdu našlapaný hardware (ovšem bez možnosti sebemenšího vlastního upgradu). K dispozici budou serverové Xeony s 8 až 18 jádry, až 128GB DDR4 RAM, grafické karty AMD RX Vega 56/64 s 8 nebo 16GB VRAM a NVMe PCI-e SSD úložiště o maximální kapacitě 4TB. Samozřejmostí je také perfektně zkalibrovaný 5K displej. K iMacu dostanou majitelé také kompletní periferie (nově dostupné také ve Space Grey variantě). Na první pohled se (kromě barvy) nový iMac Pro od původních iMaců příliš neliší. Modelovou řadu napovídá jen větrací otvor na zadní straně zařízení. Zde se nachází také veškeré I/O porty. Najdeme zde čtečku SD karet, 4x USB 3.0 typ A, 4x Thundebrolt 3, 3,5mm jack konektor a 10Gbit LAN port. Cena novinky bude záležet na konfiguraci, začínat by měla na 5 tisících dolarech. Pokud začne Apple nový iMac Pro prodávat ještě tento týden 14. prosince, první kompletní recenze by měly přijít také poměrně brzo.

Zdroj: YouTube

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.