Zavřít reklamu

Jak už to tak v červnu bývá, konference Applu je určena zejména vývojářům. Pro ně byly uvolněny betaverze iOS, iPadOS, macOS i watchOS, kromě výše zmíněných systémů se ale dočkali vylepšení i programovacích nástrojů.

Velice lákavě z pohledu vývojářů vypadá nová služba Xcode Cloud. Ta totiž umožňuje automaticky ukládat vytvořené aplikace na servery Applu, sem však budete mít kdykoli přístup. K práci se tedy kdykoli vrátíte, aniž byste měli zaplněné místo na disku vašeho počítače. Xcode Cloud má ale ještě jednu funkci, a to je testování. Ať už tvoříte aplikaci pro iOS nebo iPadOS, budete si je moci nasimulovat, a vaše výtvory testovat přímo na Macu.

Co se týče testování macOS aplikací, vše bude jednodušší, než bývalo předtím. Apple totiž konečně přišel s aplikací TestFlight pro macOS, vývojářům tedy stačí dodat betatesterům odkaz, a ti budou moci betaverze jejich softwarů jednoduše testovat, aktualizovat a psát zpětnou vazbu. Nutno podotknout, že TestFlight je již pěknou řádku let k dispozici na mobilních operačních systémech Applu.

Novinek se dočkal i App Store, konkrétně možnosti propagace a spojení se s uživateli. Vývojáři mohou k aplikacím a hrám přidávat zajímavé události, ty se budou zobrazovat ve výsledcích vyhledávání u jednotlivých programů. Cupertinská společnost dále přišla s vylepšeními v rozšířené realitě, herním průmyslu či integrací do Apple ekosystému. Právě integrace bude pro běžné uživatele pravděpodobně nejzajímavější, vývojáři totiž mohou nastavit, aby Siri oznamovala zprávy v aplikacích třetích stran, nebo třeba lépe přizpůsobit navigační softwary pro CarPlay.

.