Zavřít reklamu

Apple v červnu aktualizoval svou nabídku 13″ MacBooků Pro a jak se zdá, základní konfigurace tohoto modelu se potýkají s nepříjemnými problémy, které způsobují vypínaní počítače. Na problém poprvé upozornili majitelé nových MacBooků Pro už v srpnu, až nyní Apple vydal oficiální prohlášení, ve kterém uživatelům radí, co mají dělat.

Problém dle Applu očividně ještě není natolik závažný, aby došlo ke spuštění globální svolávací akce. Místo toho společnost v rámci svého prohlášení vydala jakýsi návod, který by měl problém s nenadálým vypínáním vyřešit. Pokud ani to nepomůže, majitelé by se měli obrátit na oficiální podporu.

Pokud se vám váš 13″ MacBook Pro s Touch Barem a v základní konfigurace náhodně vypíná, zkuste následující postup:

  1. Nechte baterii ve 13″ MacBooku Pro vybít pod úroveň 90 %
  2. Připojte MacBook k napájení
  3. Zavřete všechny otevřené aplikace
  4. Zaklapněte víko MacBooku a nechte jej v režimu spánku alespoň 8 hodin. Tímto by mělo dojít k vyresetování interních senzorů monitorujících stav baterie
  5. Po uplynutí alespoň osmi hodin od předchozího kroku zkuste MacBook aktualizovat na nejnovější verzi operačního systému macOS

Pokud se ani po tomto postupu situace nezmění a počítač se bude i nadále samovolně vypínat, kontaktujte oficiální podporu Applu. Při komunikaci s technikem mu popište, že jste již absolvovali výše uvedený postup. Měl by s ním být obeznámen a rovnou by vás tak měl posunout dále k eventuálnímu řešení.

Pokud se tento relativně nově objevený problém ukáže jako závažnější, než se momentálně zdá, Apple jej bude řešit jinak. V současné době však existuje stále ještě relativně malý vzorek poškozených kusů, na základě nejdou dělat nějaké obecnější závěry.

MacBook Pro FB

 

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.