Zavřít reklamu

Nový iPad se sice prodává teprve od minulého pátku, 16. března, ale Apple už nyní hlásí rekordní prodeje. Během prvních čtyř dnů dokázala kalifornská společnost prodat tři miliony iPadů třetí generace…

Tim Cook již během dnešní konference s akcionáři, na níž oznámil chystané vyplácení dividend, naznačil, že prodeje nového iPadu jsou rekordní, a nyní vše v tiskové zprávě potvrdil i Apple.

“Nový iPad je s třemi miliony prodaných kusů skutečným hitem, jde o dosud největší start prodeje,” řekl Philip Schiller, senior viceprezident pro celosvětový marketing. “Zákazníci milují nové funkce iPadu, včetně úžasného Retina displeje, a my se nemůžeme dočkat, až budeme moci iPad tento pátek doručit dalším uživatelům.”

Aktuálně se nový iPad prodává ve 12 zemích, v pátek 23. března se pak objeví v obchodech v dalších 24 zemích, mezi kterými již nechybí ani Česká republika.

iPadu třetí generace stačily pouhé čtyři dny na dosažení mety tří milionů prodaných kusů. Na stejný milník čekal pro srovnání první iPad 80 dní, když za dva měsíce prodal 2 miliony kusů a během prvních 28 dní první milion. Čísla u druhého iPadu Apple překvapivě nezveřejnil, nicméně se odhaduje, že prodaného milionu bylo dosaženo během první víkendu.

Nutno nicméně podotknout, že zatímco první a druhá generace iPadu šla první dny do prodeje výhradně ve Spojených státech, nový iPad již Apple zvládl rovnou vypustit i do několika dalších zemí.

Zdroj: MacStories.net, TheVerge.com
.