Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Předobjednávky Apple Watch byly spuštěny v pátek, přičemž objednávat mohli zákazníci z devíti zemí. Americká společnost Slice Inteligence poskytla odhad, že pouze ve Spojených státech za prvních 24 hodin projevilo o nový produkt zájem téměř milion lidí, konkrétně 957 tisíc.

Slice tyto data získala pomocí mobilní aplikace, která monitoruje přijaté e-maily obsahující info o nákupech, a svým uživatelům tak nabízí přehled o tom, kolik, kde, kdy a za co utratili. Aplikace má dva miliony uživatelů, z nichž 9 080 si Apple Watch v pátek objednalo. Toto číslo bylo vynásobeno tak, aby odráželo všechny potenciální kupce hodinek.

[do action=“citace“]62 % objednávek na nejlevnější model Watch Sport.[/do]

Milion v USA prodaných kusů za den ale není jediná statistika, kterou Slice poskytla. Na webu společnosti bylo zveřejněno několik grafů ukazujících, o jaké typy hodinek a pásků byl největší zájem. Není překvapivé, že 62 % objednávek bylo na nejlevnější model Watch Sport s hliníkovým pouzdrem, 65 % z nich (40 % z celku) pak na jeho tmavě šedou variantu. Za nimi následuje ocelové pouzdro (34 %), stříbrný hliník (23 %) a černá ocel (3 %). Zároveň je 71 % prodaných zařízení většími modely, tedy s velikostí pouzdra 42 mm.

Za jedny hodinky bylo průměrně utraceno zhruba 504 dolarů, u Sport edice to pak bylo kolem 383 dolarů, zatímco u ocelových Apple Watch 707 dolarů. Co se řemínků týče, nejoblíbenějším se stal černý sportovní pásek (Black Sport Band), následovaný bílým sportovním páskem a dražším kovovým Milanese Loop.

Magazín Fortune se zeptal tří analytiků, jaká prodejní čísla by na základě těchto informací odhadli pro všech devět zemí, kde lze Apple Watch momentálně koupit. Neil Cybart z Above Avalon by očekával něco mezi dvěma a třemi miliony prodaných kusů za víkend. Gene Munster z Piper Jaffray by v případě přesnosti dat Slice odhadl něco přes dva miliony, ale předpokládajíc menší množství fanoušků Apple za hranicemi USA (a volnější interpretaci čísel Slice) odhad snížil na jeden a půl milionu.

Horace Dediu z Asymco spekuloval o intencích Applu přilákat co nejvíce zákazníků z Číny vzhledem k času spuštění předobjednávek (v USA startovaly uprostřed noci) a předpokládal tedy více prodaných kusů tam, jeho odhad se ale také pohybuje kolem dvoumilionové hranice.

Nakonec, pokud bychom srovnali tyto statistiky s jinými, které v únoru poskytla společnost Canalys o zařízeních s Android Wear, došli bychom k závěru, že Apple pouze za první den prodal více chytrých hodinek s iOS než dosud všichni ostatní výrobci hodinek s Android Wear za celý rok 2014.

Canalys totiž odhadovala 720 tisíc prodaných zařízení, což je mnohem méně, než zatím odhadované množství prodaných Apple Watch pouze ve Spojených státech. Za první tři měsíce letošního roku číslo o počtu prodaných produktů s Android Wear jistě narostlo, ale analytici odhadují, že se pohybuje kolem jednoho milionu.

Zdroj: Cult Of Mac, Fortune, 9to5Google
Foto: Shinya Suzuki

 

Diskuze k článku

    A teraz si predstavte, že by niekto ukradol tie hodinky.. ;) Koľko by za ne dostal na E-Bay-i, keď ich ešte Apple nepredáva? A ten človek, ktorý mal na neho dohliadať si myslíte že by ako dopadol? Podľa mňa by 1. skončil v Apple a 2. určite by musel platiť niečo zato, že sa mu to stalo a tie peniaze by neboli 2.000€…

celý text

Čtěte více