Zavřít reklamu

Dnes ráno jsme přinesli zprávu, že první chytré hodinky, které měly prolomit ledy, nejsou takovým úspěchem, jaký si od nich Samsung patrně sliboval. Jenže jak se později ukázalo, avizovaných 50 000 kusů, o kterých reportoval náš původní zdroj, zřejmě bylo dezinterpretováno v překladu. Za dva měsíce mělo být prodáno 800 tisíc kusů hodinek Galaxy Gear…

samsung-galaxy-gear

Původním zdrojem zprávy byl server Business Korea, který hovořil právě o 50 tisících prodaných kusech a velkém neúspěchu. Mělo se však jednat pouze o čísla přímo z Jižní Korei. Pár hodin poté totiž přišla s odlišnými čísly agentura Reuters, jež uvedla, že chytré hodinky od Samsungu se s 800 tisíci prodanými kusy za dva měsíce staly nejpopulárnějším produktem svého druhu.

Aby toho nebylo málo, také informace Reuters byly zpochybněny. The Verge poznamenává, že stále není jasné, zda číslo 800 000 značí již prodané, nebo jen rozeslané kusy do obchodů. Podle korejského magazínu Yonhap totiž jde o druhou variantu.

Tak či tak, úspěch chytrých hodinek Galaxy Gear je mnohem větší než původně proklamovaných 50 tisíc prodaných kusů. Zástupci Samsungu přiznali, že čísla předčila dokonce i jejich očekávání, a to raději nezmiňujeme odhady analytiků. Ty byly ještě mnohem nižší.

Na větších prodejích jihokorejských chytrých hodinek se patrně podepsalo množství nabízených akcí a slev, například při jejich nákupu po boku chytrého telefonu od Samsungu. Ten se zaměřil také na marketing, což jsme mohli vidět v jeho reklamách. Galaxy Gear nicméně pronikly také na různé módní přehlídky.

„Jsou to nejprodávanější dostupné chytré hodinky na trhu a my plánujeme rozšířit jejich dostupnost rozšířením mobilních zařízení, které s Gear spolupracují,“ uvedl v prohlášení Samsung, který si nic nedělá z prvotních negativních recenzí a nadále se pere statečně.

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.