Zavřít reklamu

Trvalo to možná déle, než by bylo zdrávo, ale Apple nakonec přišel s omluvou, po které mnozí volali. Kalifornská firma se omluvila vývojářům za nedávnou chybu v Mac App Storu, kvůli které nemohli uživatelé spouštět mnoho svých aplikací.

Ačkoliv ve většině případů stačilo k napravení chyby restartovat počítač nebo zadat jednoduchý příkaz v Terminalu, rozhodně se nejednalo o menší chybičku, která by se dala jen tak tolerovat. Z Mac App Storu se totiž postupem času stala noční můra prakticky pro všechny a Apple nyní uznal, že je třeba se omluvit.

Apple vývojářům v e-mailu oznámil, že chystá v příštích updatech OS X permanentní vyřešení problému s cachováním, a vedle vysvětlení, proč k němu došlo, se také omluvil. Většina uživatelů totiž (logicky) za své nefunkční zakoupené aplikace vinila vývojáře, kteří však byli bezradní. Na vině byl Apple.

Za nefunkční aplikace a další problémy mohlo několik věcí. Především ale vypršely některé certifikáty a přecházelo se z šifrovacích algoritmů SHA-1 na SHA-2. Aplikace, které obsahovaly starší verze OpenSSL, si ovšem s SHA-2 neporadily. Apple se proto dočasně vrátil na SHA-1.

Vývojáři si mohou pomocí jednoduchého nástroje ověřit, zda jejich aplikace zvládají ověřovací proces bez problémů, a pokud potřebují vydat aktualizace, bude je schvalovací tým v Mac App Storu řešit s předstihem, aby se předešlo dalším problémům.

Ze strany Applu je tato reakce jistě vítaná, jenže měla přijít mnohem dřív než skoro týden poté, co problémy vypukly. Během té doby se Apple nikterak nevyjadřoval a veškerá zodpovědnost padala na vývojáře, kteří museli uživatelům vysvětlovat, že za nic nemohou.

Zdroj: 9to5Mac
.