Zavřít reklamu

Součástí jablečných operačních systémů je i hlasová asistentka Siri. Ta dokáže být v mnoha ohledech velice nápomocná a usnadnit nám každodenní život, což platí dvakrát tolik v případě, kdy máte k dispozici chytrou domácnost. Ačkoliv se Siri jeví jako skvělé řešení, tak i přesto čelí nemalé kritice, jelikož za svou konkurencí výrazně zaostává.

Apple se jí proto snaží svým způsobem neustále vylepšovat, i když to nemusí být tak úplně patrné. Zároveň je proto logické, že své řešení se snaží co možná nejvíce protlačit mezi uživatele a naučit je se Siri pracovat, aby mohli plně využít jejich možností a tuto vychytávku případně nepřehlédli. Například při prvním spuštění nového iPhonu či Macu se nevyhnete dotazu o aktivaci Siri, kdy vám zařízení zároveň v rychlosti ukáže, co všechno tato asistentka vlastně umí a na co se jí můžete zeptat. Možností je ve skutečnosti spousta. Chce to jen se správně ptát.

Hloupé chyby, bez kterých bychom se obešli

Jak už jsme uvedli výše, Siri bohužel doplácí na poměrně hloupé chyby, kvůli čemuž za svou konkurencí zaostává. Jedním z největších problémů je, pokud máme na blízko hned několik zařízení. Obrovský benefit při používání Apple produktů jednoznačně leží v uceleném ekosystému, díky čemuž lze mezi jednotlivými zařízeními jednoduše komunikovat přenášet data, synchronizovat je a podobně. V tomto směru mají jablíčkáři oproti ostatním obrovskou výhodu. Zkrátka a jednoduše, co uděláte například na iPhonu, můžete mít rázem i na Macu, případě nafocené/natočené snímky si můžete ihned přenést skrze AirDrop. Samozřejmě stejně tak máte i hlasovou asistentku Siri na každém zařízení. A přesně v tom je poměrně nemalý problém.

Siri v iOS 14 (vlevo) a Siri před iOS 14 (vpravo):

siri_ios14_fb siri_ios14_fb
siri iphone 6 siri-fb

Pokud se totiž nacházíte například v pracovně a máte po ruce nejen iPhone, ale i Mac a HomePod, může být používání Siri poměrně nepřívětivé. Už jen při vyslovení samotného příkazu „Hey Siri,“ nastávají první potíže – hlasová asistentka se začne mezi zařízeními prát a není ji vůbec jasné, na kterém z nich vám má vlastně odpovědět. Osobně mě tento neduh nejvíce štve v momentě, kdy si chci nastavit budík na HomePodu. V takových případech jsem se bohužel moc často s úspěchem nesetkal, jelikož místo HomePodu se budík nastavil například na iPhonu. Ostatně kvůli tomu jsem sám přestal Siri na Macu i iPhonu používat, respektive její automatickou aktivaci skrze zmiňovaný příkaz, jelikož mám téměř vždy u sebe více Apple zařízení, která si pak dělají, co se jim zachce. Jak jste na tom se Siri vy? Využíváte tuto jablečnou hlasovou asistentku často, nebo vám na ni něco schází?

.