Zavřít reklamu

Přestože má virtuální hlasová asistentka Siri od Applu nepochybně své mouchy, postupem času se její služby čím dál více zlepšují, a Siri tak nachází mnohem více možností využití. Česky zatím Siri bohužel stále ještě neumí, to ale neznamená, že pro vás nemohla být dobrou pomocnicí. Pokud chcete Siri na vašem iPhonu začít využívat ještě lépe a efektivněji, máme pro vás pět tipů, které určitě využijete.

Začněte znovu

Pokud se vám často stává, že vám Siri nerozumí, můžete si hlasovou asistentku na vašem iPhonu zkusit znovu „vytrénovat“. V Nastavení klepněte na Siri a hledání a deaktivujte položku Čekat na vyslovení Hey Siri. Poté položku opět aktivujte a znovu absolvujte prvotní nastavení Siri.

Spolupráce s aplikacemi

Siri si rozumí s čím dál větším počtem aplikací třetích stran, díky čemuž také stoupá potenciál jejího využití a její celková všestrannost. Pokud si chcete tyto aplikace přizpůsobit, spusťte na vašem iPhonu Nastavení -> Siri a hledání. Pod sekcí s návrhy Siri pak už jen stačí klepnout na vybranou aplikaci a přizpůsobit detaily její spolupráce se Siri.

Oprava chyb

Při zadávání požadavků na hlasovou asistentku Siri na vašem iPhonu může někdy dojít k tomu, že Siri špatně porozumí některému z vámi vyslovených výrazů. Tyto chyby ale můžete snadno a rychle opravit – stačí v textovém přepisu vámi zadaného požadavku klepnout na text a dané slovo opravit.

Změna hlasu

Pokud vám přestal vyhovovat hlas, kterým na vás Siri mluví, můžete jej snadno změnit. Apple ve svém operačním systému čas od času přidá i nové hlasy, takže je můžete vyzkoušet. Na vašem iPhonu spusťte Nastavení -> Siri a hledání -> Hlas Siri, poslechněte si všechny varianty a vyberte tu, která vám nejvíce vyhovuje.

Smazání historie

Na vašem iPhonu můžete také v případě potřeby kompletně promazat historii Siri a diktování. Stačí spustit Nastavení -> Siri a hledání, klepnout na položku Historie Siri a diktování a poté klepnout na Smazat historii Siri a diktování.

.