Zavřít reklamu

V dnešních večerních hodinách se fanoušci Apple TV konečně dočkali. Na trh totiž přišla přepracovaná Apple TV 4K, spolu s novým ovladačem Siri Remote. Ten je však kompatibilní i se starší Apple TV HD 32 GB, která kupodivu zůstane stále v prodeji. S novým ovladačem vás vyjde na příjmených 4 190 Kč.

Rozdílů mezi 4K a HD verzí by se našlo nemálo. Největšího z nich si všimnete, pokud se zaměříte na rozlišení obrazu – Apple TV HD nepodporuje 4K HDR video, HD verze také není schopna přehrávat vysoce kvalitní obraz Dolby Vision. Nenáročným uživatelům však pravděpodobně dostačovat bude a jak jsem již výše zmiňoval, tak i k tomuto přístroji dostanete v balení dnes představený ovladač. S ním získáte jednoduší navigaci v tvOS i specializovaná tlačítka pro zapnutí a vypnutí i regulaci hlasitosti přístroje, společně s tlačítkem pro aktivaci hlasové asistentky Siri.

Pokud vás starší Apple TV s novým ovladačem zaujala, předobjednat si ji můžete již 30. dubna. S koupí však neotálejte, prvním šťastlivcům ji kalifornský gigant doručí až ve druhé polovině května, a proto se dá očekávat, že se s dostupností mohou naskytnou nemalé problémy. Na druhou stranu si pořádně rozmyslete, jestli raději neinvestovat o něco vyšší finanční obnos do 4K verze, která má kromě výkonnějšího procesoru A12 Bionic a podpory Dolby Vision a 4K zajištěnou o mnoho delší podporu – berte v potaz, že Apple TV HD je stará již prakticky šest let. Pokud navíc srovnáte cenu Apple TV HD (32 GB) a Apple TV 4K se stejným úložným prostorem, rozdíl je zanedbatelných 800 Kč.

.