Zavřít reklamu

V nejnovější beta verzi iTunes není možné provést downgrade na starší verzi iOS. Novinka se týká iTunes s označením 12.9.4.61, které jsou prozatím dostupné pro registrované vývojáře. Maximálně v řádech týdnů ale nová verze zavítá v podobě aktualizace i mezi běžné uživatele.

Apple v nových iTunes 12.9.4.61 neumožňuje downgradovat iPhone či iPad na starší verzi iOS skrze IPSW soubor, a to i navzdory tomu, že předchozí verzi systému stále podepisuje. Pokud je tedy na zařízení nainstalovaný například nejnovější iOS 12.1.3, není možné se v nových iTunes vrátit na iOS 12.1.1 ani iOS 12.1.2, které jsou stále ze strany Applu podporované. Skrze program tak lze maximálně nainstalovat nejnovější verzi systému.

Konkrétně je v nových iTunes deaktivovaná zkratka Option + levé tlačítko myši, díky které se zobrazilo okno pro výběr IPSW souboru. Zatímco někteří se domnívají, že jde pouze o chybu v rámci bety, jiní tvrdí, že se jedná o záměr ze strany Applu, aby zabránil přechodu na starší iOS a zatloukl další hřebíček do rakve už tak skomírajícímu jailbreaku. Nicméně zahraniční magazín Cult of Mac získal od Applu vyjádření, že společnost v současné době nijak nezměnila podmínky týkající se downgradu systémů.

Tak či onak bude po vydání nových iTunes vhodné nějakou chvíli počkat, zdali je novinka do nové verze softwaru implementovaná či nikoli. Pokud jde o chybu, pak by ji měl Apple během beta testování opravit. Jestliže se naopak jedná o záměr, bude jediným řešením zůstat na současných iTunes 12.9.2.5.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více