Zavřít reklamu

Něco podobného by ještě nedávno čekal asi jen málokdo. Nicméně kdysi nemyslitelné se stalo skutečností. Samsung totiž dnes oznámil, že díky úzké spolupráci s Applem nabídne na svých nejnovější chytrých televizorech iTunes. Jablečný obchod s filmy a seriály tak vůbec poprvé míří na konkurenční produkt, samozřejmě nepočítáme-li počítače s Windows, pro které Apple své iTunes přímo vyvíjí.

Zatímco loňské modely chytrých televizí od Samsungu dostanou podporu pro iTunes formou softwarové aktualizace, ty letošní je budou mít integrované už v základu. Jihokorejská společnost by měla seznam podporovaných televizorů ještě specifikovat, už nyní ale prozradila, že filmy a seriály z iTunes budou na její platformě dostupné ve více než 100 zemích světa.

Skrze dedikovanou iTunes Movies aplikaci si budou uživatelé moct filmy nejenom zakoupit, ale také vypůjčit. K dispozici budou i nejnovější položky, a to dokonce i v nejvyšší 4K HDR kvalitě. Podpora tak bude naprosto stejná jako na Apple TV a dalších jablečných produktech. V případě Samsung TV nabídnou iTunes navíc podporu několika dalších služeb, mezi něž se řadí například i Bixby. Naproti tomu si ale Apple vydobyl, že systém nebude moct použít historii vyhledávání a prohlížení v aplikaci k personalizaci reklam.

Podle šéfa internetového softwaru a služeb Applu, Eddyho Cue, je partnerství se Samsungem v této oblasti přínosné: „Těší nás, že můžeme iTunes a AirPlay 2 nabídnout ještě více zákazníkům po celém světě prostřednictvím televizorů Samsung. Díky integraci našich služeb mají uživatelé iPhonů, iPadů a Maců další způsoby, jak si vychutnat svůj oblíbený obsah na největší obrazovce u sebe doma.“

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

 

Nicméně příchod iTunes na produkty konkurence dává sbohem jedné z nejstarších spekulací vůbec. Je tak více méně jasné, že Apple nevyvíjí svou vlastní, revoluční televizi, o které se jakožto o iTV spekulovalo už za dob Steva Jobse. Ještě před pár lety se totiž proslýchalo, že kalifornský gigant si s myšlenkou televizoru z vlastní produkce skutečně pohrával, avšak nedokázal přijít s žádnou oblastí, ve které by mohl významně inovovat. Projekt iTV tak byl dočasně odložen a nyní se zdá, že mu Apple dal již nadobro sbohem.

Diskuze k článku

    To ze Apple nedela TV sam je jedine dobre. Prvni verze by stala za prd, stejne jako vsechny jine prvni verze a cenovky by byly uplne zbytecne x2.
    Pro lidi to muze byt super, protoze usetri za Apple TV 5k. Nicmene Samsung bohuzel pokulhava jeste v Dolby Atmos a Dolby Vision, ktere Apple TV podporuje (a ve storu uz jich dost je). OLED TV zatim maji taky vyssi kvalitu (ale tu stejne nemam ;-), ceny uz zacinaji byt ale zajimave).

celý text

Čtěte více