Zavřít reklamu
iWant

Peklo zamrzlo. Na televize od Samsungu míří obchod iTunes

iWant

Něco podobného by ještě nedávno čekal asi jen málokdo. Nicméně kdysi nemyslitelné se stalo skutečností. Samsung totiž dnes oznámil, že díky úzké spolupráci s Applem nabídne na svých nejnovější chytrých televizorech iTunes. Jablečný obchod s filmy a seriály tak vůbec poprvé míří na konkurenční produkt, samozřejmě nepočítáme-li počítače s Windows, pro které Apple své iTunes přímo vyvíjí.

Zatímco loňské modely chytrých televizí od Samsungu dostanou podporu pro iTunes formou softwarové aktualizace, ty letošní je budou mít integrované už v základu. Jihokorejská společnost by měla seznam podporovaných televizorů ještě specifikovat, už nyní ale prozradila, že filmy a seriály z iTunes budou na její platformě dostupné ve více než 100 zemích světa.

Skrze dedikovanou iTunes Movies aplikaci si budou uživatelé moct filmy nejenom zakoupit, ale také vypůjčit. K dispozici budou i nejnovější položky, a to dokonce i v nejvyšší 4K HDR kvalitě. Podpora tak bude naprosto stejná jako na Apple TV a dalších jablečných produktech. V případě Samsung TV nabídnou iTunes navíc podporu několika dalších služeb, mezi něž se řadí například i Bixby. Naproti tomu si ale Apple vydobyl, že systém nebude moct použít historii vyhledávání a prohlížení v aplikaci k personalizaci reklam.

Podle šéfa internetového softwaru a služeb Applu, Eddyho Cue, je partnerství se Samsungem v této oblasti přínosné: „Těší nás, že můžeme iTunes a AirPlay 2 nabídnout ještě více zákazníkům po celém světě prostřednictvím televizorů Samsung. Díky integraci našich služeb mají uživatelé iPhonů, iPadů a Maců další způsoby, jak si vychutnat svůj oblíbený obsah na největší obrazovce u sebe doma.“

 

Nicméně příchod iTunes na produkty konkurence dává sbohem jedné z nejstarších spekulací vůbec. Je tak více méně jasné, že Apple nevyvíjí svou vlastní, revoluční televizi, o které se jakožto o iTV spekulovalo už za dob Steva Jobse. Ještě před pár lety se totiž proslýchalo, že kalifornský gigant si s myšlenkou televizoru z vlastní produkce skutečně pohrával, avšak nedokázal přijít s žádnou oblastí, ve které by mohl významně inovovat. Projekt iTV tak byl dočasně odložen a nyní se zdá, že mu Apple dal již nadobro sbohem.