Zavřít reklamu

Před měsícem Apple vydal novou verzi 13palcového MacBooku Pro s Retina displejem, který mimo jiné přinesl Force Touch. Se zbrusu novým trackpadem nyní přichází také 15palcový stroj. Cena se nemění, nejlevněji ho nadále koupíte za 61 990 korun.

Nově má 15palcový Retina MacBook Pro také rychlejší flashové úložiště, až o 80 procent rychlejší grafiku a podle Applu také vyšší výdrž. Jablečný obchod uvádí hodinu navíc u obou modelů. Ta má být dosažena menší spotřebou baterie (95 Wh proti loňským 99,5 Wh).

Základní varianta nabídne 2,2GHz čtyřjádrový procesor i7, 16 GB operační paměti a 265 GB flashového úložiště za 61 990 korun. Za patnáct tisíc korun navíc dostanete 2,5GHz procesor a dvojnásobnou flash paměť. Vedle grafiky Iris Pro také ještě výkonnou AMD Radeon R9 M370X.

Apple představil také levnější variantu svého iMacu s Retina 5K displejem. Vedle původní verze za téměř 70 tisíc korun je nově dostupný slabší model s 3,3GHz čtyřjádrovým procesorem i5, 8 GB operační paměti a 1TB pevným diskem za 63 990 korun. Zároveň tento model nahrazuje dosavadní nejvyšší variantu 27palcového iMacu bez Retina displeje.

[do action=“aktualizace“ datum=“19. 5. 2015 15:58″/]

Očekávalo se, že s 15palcovým modelem Apple nepřišel již před měsícem jako s menší verzí kvůli tomu, že Intel neměl připravené čtyřjádrové procesory Broadwell. Ty se ve dvoujádru objevily právě v 13palcovém Retina MacBooku Pro, ale Apple nyní prozradil, že patnáctipalcový MacBook Pro s Retina displejem je nemá. Nadále tedy zůstávají procesory Haswell a na nich navázané grafiky Iris Pro 5200, což znamená, že výkon CPU a GPU u základního modelu se nezvedá. Apple již zřejmě nechtěl dále čekat na Intel, který stále čtyřjádrové Broadwelly nepředstavil, ale chtěl mít před blížícím se WWDC aktualizovanou celou řadu a dodat i většímu modelu MacBooku Pro Force Touch.

.