Zavřít reklamu

Hlavní hvězdou dnešní keynote byl sice zbrusu nový dvanáctipalcový MacBook, ale Apple nezapomněl ani dosavadní řady. MacBooky Air i MacBooky Pro s Retina displeji získaly rychlejší procesory, Thunderbolt 2 porty a druhý jmenovaný také nový Force Touch trackpad.

Rychlejší čipy od Intelu získaly oba dva MacBooky Air, jedenácti- i třináctipalcový, a 13palcový MacBook Pro s Retina displejem. Jedná se o pátou generaci procesorů i5 a i7. U všech zmíněných strojů nyní nalezneme také Thunderbolt 2.

Třináctipalcový Retina MacBook Pro pak získal ještě dvakrát rychlejší flashové úložiště a novou grafiku Intel HD Graphics 6000. Od MacBooku si pak vypůjčil jednu novinku – Force Touch trackpad.

Do nové verze svého trackpadu Apple zabudoval haptickou odezvu a zároveň bude kontrolovat, jak silně ho stisknete a podle toho se vyvolají různé akce.

Vylepšené MacBooky Air i MacBook Pro s Retina displejem jsou dostupné od dnešního dne. Cenovka zůstává stejná. Apple spolu s hardwarovými detaily pozměnil také cenu, veškeré detaily najdete v samostatném příspěvku.

.