Zavřít reklamu

Apple před malou chvílí vydal nový iOS 12.1.3, který je určený pro všechny uživatele. Jedná se o aktualizaci, která pro iPhone, iPad a HomePod přináší opravy několika chyb. Aktualizovat můžete tradičně v Nastavení –> Obecné –> Aktualizace softwaru. V případě iPhonu X čítá instalační balíček velikost 300,6 MB.

Nový firmware opravuje chyby sužující zejména majitele nejnovějších zařízeních, jako je iPhone XR, XS, XS Max a iPad Pro (2018). Aktualizace tak například řeší problém týkající se nestabilního připojení ke CarPlay. Apple mimo jiné odstranil chybu v aplikaci Zprávy, kdy nekorektně fungovalo listování odeslanými fotkami v sekci Podrobnosti. Vesměs se ale jedná o neduhy, jež se uživatelům objevovaly jen sporadicky. Kompletní seznam oprav naleznete níže.

Jednou z novinek, kterou Apple ve svých poznámkách k aktualizaci nespecifikoval, je také kompatibilita nového Smart Battery Case s iPhonem X. Pro zmíněný model sice není nový dobíjecí obal s baterií přímo určený, ale dle zkušeností uživatelů je právě aktualizace na iOS 12.1.3 jedním z nejspolehlivějších řešení původní nekompatibility.

Novinky v iOS 12.1.3

  • Opravuje problém ve Zprávách, který mohl postihovat listování fotkami v zobrazení Podrobnosti
  • Řeší problém, který mohl na fotkách odeslaných ze sdílecího listu způsobovat nežádoucí proužkování
  • Opravuje problém, který mohl způsobovat zkreslení zvuku při použití externích vstupních zvukových zařízení na iPadu Pro (2018)
  • Řeší problém, který mohl způsobovat odpojení některých systémů CarPlay od iPhonu XR, iPhonu XS a iPhonu XS Max

Opravy chyb pro HomePod:

  • Opravuje problém, který mohl způsobovat restarty HomePodu
  • Řeší problém, který mohl bránit Siri v naslouchání
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Foto: EverythingApplePro

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více