Zavřít reklamu

Jakmile Apple během včerejšího večera začal prodávat dobíjecí obal Smart Battery Case pro iPhone XS, XS Max a XR, začali se mnozí majitelé iPhonů X ptát, zdali je nové příslušenství kompatibilní také s jejich telefony. Na první dobrou by odpověď zněla, že s největší pravděpodobností ano – přeci jen iPhone XS a X mají v podstatě totožné rozměry (téměř jediným rozdílem je nepatrně větší a posunutá čočka fotoaparátu). Ve výsledku je tomu ale jinak a problém netkví v rozměrech, nýbrž v samotném Applu.

Už v samotném popisu dobíjecího obalu pro iPhone XS není o kompatibilitě se starším iPhonem X jediná zmínka. Rene Ritchie, redaktor zahraničního magazínu iMore, si proto dnes Battery Case zakoupil a vyzkoušel jej s iPhonem X. Obal na loňský model pasuje poměrně dobře, problém není ani s nepatrně větším fotoaparátem, pouze výdechy pro reproduktor a mikrofon nejsou v přesné rovině. Problém je však v samotné kompatibilitě, kdy se po připojení k telefonu na displeji objeví chybová hláška, že příslušenství používané zařízení nepodporuje.

Překážkou tedy nakonec nejsou mírně odlišné rozměry, ale přímo Apple resp. ochrana, kterou implementoval do iOS. Po nasazení obalu na iPhone X se telefon zkrátka nenabíjí. Je minimálně zvláštní, že Apple pro svůj předloňský prémiový model, který uživatele vyšel minimálně na 30 tisíc korun, není schopen nabídnout dobíjecí obal a když už nějaký představí, tak jej softwarově blokuje. Je pravděpodobné, že za nekompatibilitou stojí doposud neznáme problémy, ale také může jít o další způsob, jak zákazníky přinutit k přechodu na nejnovější model.

Aktualizace: Zdá se, že situace ohledně kompatibility s iPhonem X je složitější, než se zprvu zdálo. Některým uživatelům totiž Smart Battery Case s předloňským modelem funguje, je však vyžadován buďto restart nebo obnovení systému. Jiným pak zase pomohla aktualizace na beta verzi iOS 12.1.3, který ale naopak nepodporuje (pravděpodobně zatím) verzi obalu pro iPhonu XS Max.

https://twitter.com/reneritchie/status/1085614096744148992

https://twitter.com/reneritchie/status/1085613007818973185

 

.