Zavřít reklamu
iWant

Apple dosáhl obrovského milníku, chod společnosti je ze 100% zajišťován z obnovitelných zdrojů

iWant

Společnost Apple dnes v noci vydala tiskovou zprávu o tom, že se jí podařilo dosáhnout významného milníku z hlediska ekologie a šetrnosti k životnímu prostředí. Od nynější chvíle společnost pro své celosvětové fungování využívá jen obnovitelné zdroje energie. Do jisté míry tak dovršila svou snahu o boj s klimatickými změnami a o zachování životního prostředí.

Tisková zpráva hovoří o tom, že se 100% využití energie z obnovitelných zdrojů týká všech obchodů, kanceláří, data center a dalších objektů, které společnost po světě (43 zemí vč. USA, VB, Číny, Indie apod.) vlastní. Kromě společnosti Apple se tohoto milníku podařilo dosáhnout i dalším devíti výrobním partnerům, kteří Applu vyrábí nějaké komponenty pro jeho produkty. Celkový počet dodavatelů, jež fungují čistě z obnovitelných zdrojů, tak stoupl na 23. Kompletní tiskovou zprávu si můžete přečíst zde.

Společnost k dosažení tohoto cíle využívá hned několik způsobů. Až už jde o obrovské plochy poseté solárními panely, větrné farmy, bioplynové stanice, vodíkové generátory apod. Momentálně Apple spravuje 25 různých objektů, které jsou rozesety různě po světě a dohromady disponují výrobní kapacitou až 626 MW. Dalších 15 takovýchto projektů je momentálně v konstrukční fázi. Jakmile budou hotové, společnost by měla dohromady disponovat systémem, jež bude schopný vygenerovat až 1,4 GW pro potřeby 11 zemí.

Mezi výše zmíněné projekty patří například Apple Park se svou střechou posetou solárními panely, obrovské „farmy“ v Číně, které se soustředí na získávání elektrické energie jak z větru, tak ze slunce. Podobné komplexy se nachází i na několika místech v USA, Japonsku, Indii atd. Kompletní seznam najdete v tiskové zprávě.

Mezi dodavatele, kteří v tomto ohledu společnost následují a snaží se minimalizovat svou „uhlíkovou stopu“ patří například Pegatron, Arkema, ECCO, Finisar, Luxshare a mnoho dalších. Kromě již zmiňovaných 23 dodavatelů, kteří již fungují čistě z obnovitelných zdrojů, se do této iniciativy zapojilo dalších 85 společností, které mají stejný cíl. Jen za rok 2017 se díky této snaze předešlo vyprodukování více než jednoho a půl milionu metrů krychlových skleníkových plynů, což je ekvivalent roční produkce zhruba 300 tisíc vozidel.

Zdroj: Apple