Zavřít reklamu

Na letošním veletrhu CES v americkém Las Vegas byly skutečně představeny sluchátka do uší („pecky“), které fungují zcela na bezdrátové bázi. Postarala se o to německá společnost Bragi. Teď ve vzduchu visí otázka, zdali i Apple vstoupí do těchto vod a představí světu svá kompletně bezdrátová sluchátka do uší. Půdu má udusanou relativně dobře, a to zejména díky akvizici Beats v roce 2014 a nedávným spekulacím ohledně výroby nové generace iPhonu bez jakéhokoliv jacku.

S odkazem na své obvykle velice spolehlivé zdroje uvnitř Applu Mark Gurman z 9to5Mac tvrdí, že výrobce iPhonů tyto bezdrátové „pecky“, které by nepotřebovaly ani kabel spojující pravou a levou část sluchátek, vskutku představí, a to na podzim spolu s novým iPhonem 7.  Podle Gurmana budou mít sluchátka podobný vzhled, jakým se pyšní sluchátka Hint od Motoroly a Dash od výše zmíněné společnosti Bragi (na obrázku).

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Očekává se, že sluchátka ponesou unikátní název „AirPods“, který byl společností registrován jako ochranná známka. Mimo jiné se uživatelé nejspíše dočkají i mikrofonu se zabudovaným rušičem hluku, funkce přijímání hovorů a zcela nové přelomové komunikace se Siri bez tradičního ovladače.

Společnost zřejmě také podchytí problém, kdy by sluchátka pohodlně nedržela v uších uživatelů tím, že vytvoří speciální obaly, které by měly zajistit komfortní audio zážitek pro každého uživatele. Dále se domnívá, že Apple půjde po stopách sluchátek od Bragi, které mají zabudované tlačítko pro přijímání hovorů, a do svých „pecek“ nainstaluje totéž.

Nabíjení by mělo fungovat skrze dodávanou schránku, kam se sluchátka uloží a během nepoužívání se budou postupně dobíjet. Zdroje naznačují, že každá část sluchátek bude mít v sobě malou baterii s výdrží až čtyři hodiny bez nutného dobíjení. Schránka by měla sloužit i jako jistý ochranný kryt.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

„AirPods“ se podle všech informací budou prodávat samostatně a nebudou tedy zahrnuty v balení s novým iPhonem. Bude se totiž jednat o jistou prémiovou alternativu k EarPods. Cena pochopitelně není známá, ale vzhledem k tomu, že sluchátka od Bragi stojí okolo 300 dolarů (cca 7 500 Kč), tak se může očekávat cenovka v podobné výši.

K představení by podle současných plánů mělo dojít na podzim, nicméně jsou pochybnosti, zda to Apple stihne. Jeho inženýři totiž stále testují například baterie uvnitř sluchátek a je možné, že se bude muset vydání AirPods odložit.

Fakt, že Apple na bezdrátových sluchátkách pracuje, je nicméně nepřímým potvrzením toho, že příští generace iPhonu zřejmě opravdu přijde o 3,5mm jack a sluchátka se tak budou muset připojovat buď přes Lightning nebo bezdrátově přes Bluetooth.

Zdroj: 9to5Mac

Diskuze k článku

    Až 4 hodiny… heh, tak to je teda fakt bomba, takže to prakticky nevydrží ani cestu vlakem Praha-Ostrava (nepředpokládám, že by člověk nabíjel ještě v nádražní hale). Aby to nebylo jen negativní – nápad zcela bez drátů je fajn.

    co se stane, když jedno ztratím? :D Přítomnost kabelu na spojení „uší“ je z praktického hlediska fajn…
    Tzn. kupte si ajfoun 7 co nemá jacka (podle nějakých zpráv :O ) a k němu sluchátka za 7k ? Nemyslím si, takový handicap by jim neprospěl (třeba ani neprošel…), proto si myslím, že iP7 bude mít jacka a sluchátka bez drátu budou nadstavba pro fajnšmekry :) Možná…

    No fajnšmekr si právě taková sluchátka nekoupí – mizerná výdrž, mizernej zvuk díky BT i když pravda Beats sluchátkům už ani BT neuškodí :D ty prostě o kvalitním zvuku nejsou.

celý text

Čtěte více