Zavřít reklamu

Bezdrátová sluchátka a reproduktory jsou neustále na vzestupu. Kabel se pro mnoho lidí stává pomalu a jistě přežitkem a pokud nepatříte mezi opravdové audiofily, Bluetooth řešení nabízí již slušnou kvalitu. Na tento trend reaguje i značka iFrogz, která patří pod známou společnost Zagg. Firma nedávno představila dva nové typy bezdrátových sluchátek do uší, bezdrátová náhlavní sluchátka a malý reproduktor. Všechny čtyři zařízení jsme v redakci vyzkoušeli a porovnali s obvykle dražší konkurencí.

„Jsme nadšení, že se nám daří průběžně měnit definici toho, co mohou zákazníci za rozumnou cenu očekávat,“ uvedl Dermot Keogh, ředitel pro mezinárodní produktový management Zaggu. „iFrogz dlouhodobě přispívá k široké dostupnosti špičkového bezdrátového audia a nová řada Coda není v tomto směru výjimkou. Všechny výrobky – bezdrátová sluchátka do uší i přes hlavu a lehký reproduktor – se vyznačují vynikajícími funkcemi a skvělým zvukem,“ doplňuje Keogh.

Se slovy produktového manažera Zaggu lze rozhodně souhlasit v jedné věci, a to ohledně ceny audio produktů od iFrogz. Co se týče skvělého zvuku, tam se již s Keoghem rozhodně neshodnu, protože jde spíše o průměr, který neurazí, ale zároveň ani nijak výrazně neoslní. Ale pojďme popořadě.

Sluchátka Coda Wireless do uší

In-ear sluchátka Coda jsem testoval venku i doma. Sluchátka jsou celkem lehká a jejich dominantním prvkem je magnetická klipsna, na které se nachází i tlačítka pro ovládání. Před prvním použitím stačí jen sluchátka spárovat: podržíte prostřední tlačítko, dokud se neobjeví střídavé blikání modré a červené diody. Líbí se mi, že ihned po spárování vidíte na iOS zařízení v horním stavovém řádku indikátor baterie, který se rovněž nachází i v Oznamovacím centru.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

V balení také naleznete dva vyměnitelné ušní nástavce. Osobně mám s in-ear sluchátky celkem problém, moc mi nesedí. Naštěstí jedna ze tří velikostí do mého ucha dobře zapadla, a tak jsem si mohl vychutnat poslech hudby, filmů a podcastů. Sluchátka se nabíjí pomocí přiloženého microUSB kabelu, přičemž na jedno nabití vydržela okolo čtyř hodin. Pomocí sluchátek samozřejmě můžete i telefonovat.

Z magnetické klipsny pak vedou dva kabely ke sluchátkům, takže jsem před každým použitím sluchátka hodil takzvaně za hlavu a magnetickou klipsnu přichytil na límec trička či svetru. Bohužel se mi však venku stalo, že klipsna několikrát samovolně spadla. Rovněž bych ocenil, kdyby kabely ke sluchátkům nebyly stejně dlouhé a klipsna nebyla přímo uprostřed. Tlačítka by pak mohla být dostupnější, kdybych si je mohl dát blíže ke krku či pod bradu.

Při venkovních procházkách se mi také párkrát stalo, že zvuk se mírně zaškubal vlivem signálu. Připojení tak není úplně stoprocentní a mikrosekundové výpadky mohou kazit prožitek z hudby. Na klipsně také naleznete tlačítka pro ovládání hlasitosti a při delším podržení můžete přeskočit písničku vpřed či vzad.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Z pohledu zvuku patří sluchátka do průměru. Rozhodně nečekejte křišťálově čistý zvuk, hluboké basy a velký rozsah. Pro obyčejný poslech hudby nicméně postačí. Největší komfort jsem zažil při nastavení hlasitosti na 60 až 70 procent. Ve sluchátkách jsou pak znatelné basy, příjemné výšky i středy. Sluchátka, jež jsou z plastu, bych také doporučil na sport, například do posilovny.

Sluchátka iFrogz Coda Wireless nakonec zaujmou především svou cenou, která by se měla pohybovat kolem 810 korun (30 eur). V porovnání cena/výkon tak sluchátka mohu rozhodně doporučit. V případě, že jste zmlsaní kvalitními sluchátky a značkami typu Bang & Olufsen, JBL, AKG, nemá vůbec cenu iFrogz zkoušet. Sluchátka Coda jsou pro uživatele, kteří například nemají doma žádná bezdrátová sluchátka a chtěli by něco vyzkoušet za předpokladu minimálních pořizovacích nákladů. Na výběr máte také hned z několika barevných provedení.

Sluchátka InTone Wireless

iFrogz nabízí také bezdrátová sluchátka InTone Wireless, která jsou velmi podobná předchozím sluchátkům. Rovněž jsou nabízena v několika barevných provedeních a i zde naleznete magnetickou klipsnu se stejnými ovládacími prvky a způsobem nabíjení. Co je zásadně jiné, je nejen cena, výkon, ale i fakt, že sluchátka nejsou in-ear, ale naopak peckovitého tvaru.

Musím přiznat, že mi InTone sedí v uchu mnohem lépe. Vždy jsem měl raději pecky, což platí i v případě mých oblíbených AirPodů od Applu. Pecky InTone jsou velmi decentní a lehké. Stejně jako u Coda Wireless tu naleznete plastové tělo. Způsob párování a ovládání je pak zcela totožný a nechybí ani informace o baterii ve stavovém řádku. Pomocí sluchátek můžete opět i telefonovat.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Sluchátka InTone hrají rozhodně o něco lépe než bratrské Cody. Příjemný zážitek z hudby zajišťuje směrová akustika a 14mm reproduktorové měniče. Výsledný zvuk je přirozenější a mluvit můžeme i o větším dynamickém rozsahu. Bohužel i u tohoto modelu se mi občas stalo, že zvuk na chvíli vypadl či se nepřirozeně zasekl, ač na pouhou sekundu.

Sluchátka InTone ovšem stojí o něco více, kolem 950 korun (35 eur). Opět bych tato sluchátka využil například venku na zahradě nebo při nějaké práci. Znám mnoho lidí, kteří vlastní drahá sluchátka, ale nechtějí si je při práci zničit. V takovém případě bych volil buď špunty Coda Wireless nebo pecky InTone Wireless, a to podle toho, co vám lépe sedí a vyhovuje.

Náhlavní sluchátka Coda Wireless

Pokud nemáte rádi sluchátka do uší, můžete od iFrogz vyzkoušet náhlavní sluchátka Coda Wireless. Ty jsou vyrobena z měkkého plastu a náušníky jsou lehce vypolstrované. Sluchátka také mají nastavitelnou velikost, podobně jako například sluchátka Beats. Pomocí vytažení týlního mostu nastavíte sluchátka na velikost své hlavy. Na pravé straně pak naleznete tlačítko pro zapnutí/vypnutí, které slouží i k párování. Hned vedle jsou dvě tlačítka pro ovládání hlasitosti a přeskakování písniček.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Náhlavní sluchátka se opět nabíjí pomocí přiloženého microUSB konektoru, přičemž na jedno nabití vydrží hrát 8 až 10 hodin. V případě, že by vám docházela šťáva, můžete do sluchátek zastrčit 3,5mm AUX kabel, který je součástí balení.

Na uších sluchátka sedí dobře, jen při delším poslechu mohou být trochu nepříjemná. Polstrování v oblasti týlního mostu totiž chybí a je zde pouze jen o něco měkčí plast než ve zbytku těla. Uvnitř sluchátek se pak nachází 40mm reproduktorové měniče, které nabízí průměrný zvuk, který je nejlepší při střední hlasitosti. Když jsem nastavil hlasitost na 100 procent, nešlo hudbu ani poslouchat. Sluchátka evidentně nestíhala.

Náhlavní sluchátka Coda tak opět mohu doporučit spíše na nějakou venkovní práci či jako záložní bezdrátová sluchátka. Výrobci opět nabízí hned několik barevných provedení, a to za více než solidní cenu kolem 810 korun (30 eur) Sluchátka také mohou být ideálním startem pro lidi, kteří žádná bezdrátová náhlavní sluchátka nevlastní.

Malý reproduktor Coda Wireless

Novou modelovou řadu iFrogz doplňuje bezdrátový reproduktor Coda Wireless. Ten je svými rozměry velmi drobný a je zcela ideální na cestování. Tělo je kompletně vyrobené opět z plastu, přičemž na spodní straně jsou ukryta tři ovládací tlačítka – zapnutí/vypnutí, hlasitost a přeskakování písniček. Kromě toho se tam také nachází přilnavý povrch, díky kterému reproduktor dobře drží na stole či jiném povrchu.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Líbí se mi také to, že reproduktor obsahuje vestavěný mikrofon. Snadno tak mohu skrze reproduktor přijímat a vyřizovat hovory. Reproduktor Coda Wireless využívá výkonné 40mm reproduktorové měniče a 360stupňový všesměrový reproduktor, takže hravě vyplní celou místnost. Osobně by mi však nevadilo, kdyby měl reproduktor o něco výraznější basy, ale naopak má alespoň příjemné výšky a středy. Snadno si poradí nejen s hudbou, ale i filmem či podcasty.

Na jedno nabití vydrží hrát okolo čtyř hodin, což s ohledem na rozměry a tělo je vcelku přijatelná hranice. Reproduktor Coda Wireless můžete zakoupit za pouhých zhruba 400 korun (15 eur), což je více než slušná a dostupná cena. Každý si tak snadno může koupit svůj vlastní malý a přenosný reproduktor. Přímým konkurentem pro Coda Wireless je například JBL GO.

Diskuze k článku

    Za podobnou cenu, tedy kolem 30€ si pořiďte Meizu EP51. Bezkonkurenční sluchátka, která se nedají srovnávat s těmito scheiße výrobky. Jen je nutné je objednat z Číny. U nás se neprodávají.

celý text

Čtěte více