Zavřít reklamu

Analytická společnost Strategy Analytics zveřejnila informace o tom, jak se Applu dařilo během 3. kvartálu na trhu s chytrými hodinkami. Trend je stále stejný, už několik čtvrtletí za sebou – Apple Watch se velmi daří a prodeje neustále rostou.

Během období červenec až září 2019 Apple celosvětově prodal zhruba 6,8 milionu Apple Watch napříč prodávanými generacemi. Pokud budeme brát toto číslo – které může být v praxi trochu jiné, neboť Apple konkrétní objem prodejů nezveřejňuje – za správné, prodeje Apple Watch dosáhly na meziročního nárůstu prodejů o více než 50 %. Loni se v rámci téhož období prodalo zhruba 4,5 milionu hodinek.

stategy-analytics-apple-watch-sales-q3-2019

Co se týče objemu prodaných kusů, Apple si tak stále drží obrovský náskok před konkurencí, který značí aktuální 48% tržní podíl (meziroční nárůst o 3 %). Každé druhé prodané chytré hodinky po celém světě jsou od Applu.

Nejbližším rivalem je na druhém místě stojící Samsung, který za třetí kvartál letošního roku prodal necelé 2 miliony chytrých hodinek, a v přepočtu na tržní podíl drží zhruba 13,4 %. Na třetím místě se pak nachází společnost Fitbit, která byla před několika dny předmětem akvizice ze strany společnosti Google. Fitbit prodal za Q3 2019 „jen“ 1,6 milionu chytrých hodinek a společnost drží zhruba 11% tržní podíl.

Celkově segment jako takový meziročně povyrostl o více než 40% a stále se ukazuje, že jde o nejrychleji rostoucí segment v oblasti osobní elektroniky. Na tomto trendu by se nemělo v nadcházejících období nic měnit a rozšíření tzv. smart watch by mělo stále rapidně růst. Nové modely jsou čím dál tím lepší a vychytanější a chytré hodinky si tak začali pořizovat i ti, kteří vůči tomuto segmentu byli zpočátku skeptičtí.

Apple Watch Series 4 44mm 40mm FB

Zdroj: Macrumors

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.