Zavřít reklamu

Apple Watch s podporou eSIM jsou po světě k dispozici již od roku 2017. U nás tomu tak zatím není. Aby totiž byla podpora eSIM pro Apple Watch LTE v ČR zavedena, museli nejprve tuzemští operátoři přímo od Applu odkoupit nákladné řešení pro jejich sítě, které by provoz umožnilo (rozdvojení a následné zachování funkčnosti obou čísel). A jak to tak vypadá, nejspíš se stalo.

Prvním impulzem je že Alza začala nabízet Apple Watch LTE ve své nabídce. Sice je zatím nemůžete koupit, ale můžete si na ně dát hlídacího psa, aby vás ten informoval, jakmile to bude možné. Jedná se o verze Series 6 a SE, tedy aktuální modely. Obsaženy jsou už i ceny, kdy za menší 40mm hliníkovou variantu zaplatíte 9 390 Kč, za větší 44mm 10 190 Kč. To případě SE verze. V případě Series 6 jsou ceny 12 290 respektive 15 090 Kč v závislosti na velikosti.

Vyjma podpory cellular se k nám ale konečně dostávají i jiné než hliníkové varianty. Alza konkrétně zmiňuje i zlatý, stříbrný nebo grafitový nerez. Cena za 40 mm variantu je 18 990 Kč, za 44mm pak zaplatíte 20 390 Kč. Aktuální cena za Apple Watch SE je v Apple Online Store stanovena na 7 990 Kč v případě 40mm pouzdra a na 9 390 Kč v případě 44mm pouzdra. U Series 6 se jedná o ceny 11 490 Kč respektive 12 890 Kč.

Vyjma nabídky Alzy, která jasně příchod Apple Watch LTE v Česku ohlašuje, máme i informace od zdroje z řad prodejců Apple produktů, kteří mají přímo od Applu pokyn k bannerové propagaci Apple Watch Cellular v České republice. Jednoznačně tak jde o řízenou akci Applu. Jak je na tom ale podpora od tuzemských operátorů se zatím neví. Apple by však již dnes mohl na své úvodní keynote k WWDC21 rozšíření Apple Watch LTE ve světě oznámit. Zahájení prodeje bychom se u nás mohli dokonce dočkat již tento pátek.

Aktualizace:

T-Mobile už na zprávy reagoval a vydal k situaci vyjádření. Apple Watch LTE v Česku budou oficiálně dostupné od 14. června:

„Společnost T-Mobile jako první český operátor zařadí do nabídky chytré hodinky Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE ve verzi GPS + Cellular s podporou eSIM. Oba modely budou pro české zákazníky dostupné od pondělí 14. června. Kompletní ceník, dostupnost a informace o tarifech budou k dispozici od 14. 6. na www.t-mobile.cz.“

Apple Watch LTE na Alze naleznete zde

.