Zavřít reklamu

T-Mobile 1. října 2013 spustil komerční provoz sítě LTE v Praze a Mladé Boleslavi. Operátor zároveň výrazně zvýšil pokrytí hlavního města – v současné době je tak pokryto 26 % jeho území (z velké většiny jde o městskou část Praha 4) a 33 % jeho populace. Do konce roku by pak měla být pokryta zhruba polovina populace Prahy. Další rozvoj LTE úzce souvisí s výsledky aukce kmitočtů.

„T-Mobile má nejrychlejší mobilní síť 3G a chce být lídrem i v technologii 4G. Síť LTE a připravenost všech našich technologií jsme před komerčním spuštěním důkladně vyzkoušeli a jako jediní z českých operátorů jsme úspěšně prošli i společným testováním s firmou Apple a jejími přístroji iPhone,“ řekl Milan Hába, ředitel řízení kategorie a produktů T-Mobile.

Dostupnost a podpora iPhone

LTE je zpřístupněno všem zákazníkům T-Mobile, kteří mají aktivovaný tarif obsahující data, nacházejí se na pokrytém území a disponují zařízením, jež technologii LTE podporuje. LTE síť T-Mobile je dostupná pro stále se rozšiřující řadu smartphonů (včetně hlasového volání), tabletů a modemů – například pro Sony Xperia Z a Z1, BlackBerry Q10, HTC One, Samsung Galaxy S4 a také pro přístroje iPhone 5, 5c a 5s. Připojení do LTE probíhá zcela automaticky, bez nutnosti přihlášení jako v předchozím zkušebním provozu. Stažená data se začnou standardně započítávat do datového limitu.

Rychlost

Maximální rychlost stahování 100 Mb/s a odesílání 37,5 Mb/s bude umožněna k datovým tarifům a balíčkům Mobilní internet 10 GB a více a k tarifům S námi bez hranic / S námi bez hranic+. U ostatních tarifů nové generace lze dosáhnout maximálních rychlostí v síti LTE 42 Mb/s pro stahování a 5,76 Mb/s pro odesílání.

SIM karty

Zákazníci mohou síť LTE využívat s běžnou SIM kartou. U starších typů karet je však zapotřebí jejich aktualizace, o niž mohou klienti požádat přes službu Můj T-Mobile a operátor ji provede na dálku (týká se zhruba 70 % karet). Majitelům nejstarších SIM vyrobených před rokem 2003 pak T-Mobile doporučuje navštívit některou z jeho značkových prodejen, kde jim kartu bezplatně vymění.

LTE T-Mobile pokrytí
Síť LTE operátora T-Mobile, říjen 2013. Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Více informací včetně podporovaných zařízení a mapy pokrytí najdete na t-mobile.cz/LTE.

Zdroj: tisková zpráva T-Mobile Czech Republic a.s.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více