Zavřít reklamu

Představením očekávaných Apple Watch Series 7 došlo k rozlousknutí řady nesrovnalostí, které se v posledních týdnech mezi jablíčkářy šířily téměř rychlostí světla. Spekulovalo se totiž nad tím, že se nové hodinky pochlubí hranatějším designem a větším displejem i pouzdrem, které se konkrétně zvětší z 40 a 44 mm na 41 a 45 mm. Nebylo ale jasné, zdali budou s novými hodinkami kompatibilní i starší řemínky – a nyní konečně máme odpověď.

Nejčastěji se hovořilo o tom, že z důvodu nového (hranatějšího) designu nebude možné staré řemínky použít s novými Apple Watch Series 7. Tyto zprávy naštěstí dnes Apple definitivně vyvrátil. Ačkoliv se tedy skutečně zvětšil displej jablečných hodinek, tak naopak jsme se nedočkali zásadnějšího redesignu a není třeba mít obavy ohledně zmiňované kompatibility. Podobně tomu navíc bylo i v případě Apple Watch Series 4. Ty totiž také přecházely na větší velikost pouzdra (z 38 a 42 mm na 40 a 44 mm), avšak přesto neměly žádné problémy s použitím starších řemínků. O tom ostatně informuje i Apple přímo na svém webu.

Informace o kompatibilitě řemínků Apple Watch Series 7
Informace o kompatibilitě řemínků dostupné přímo na Online Storu

Novinky Apple Watch Series 7

Pojďme si ještě v rychlosti projít změny, které Apple Watch Series 7 přinášejí. Jak již bylo zmíněno výše, největším lákadlem je bezpochyby displej. Ten je nyní o něco větší a jasnější, díky čemuž na něm lze zobrazit více informací, případně s ním můžete podstatně lépe pracovat. Aby toho nebylo málo, tak by displej jako takový měl být i podstatně odolnější. Hodinky nadále díky použití USB-C kabelu lze nabít z 0 na 80 % za pouhých 45 minut. Pokud byste ale spěchali, tak za 8 minut nabíjení získáte dostatek „šťávy“ pro 8hodinové monitorování spánku.

.