Zavřít reklamu

Apple představil Apple Watch Ultra! Při příležitosti dnešní konference Apple Event se po boku nových Apple Watch Series 8 a Apple Watch SE 2 o slovo přihlásily zbrusu nové jablečné hodinky s označením Ultra, které cílí na ty vůbec nejnáročnější uživatele. Není se proto čemu divit, že znatelně posouvají dosavadní standard vpřed. Co nového hodinky přinášejí, v čem se odlišují od standardních Watchek a jaké možnosti přinášejí?

Apple Watch Ultra přicházejí v první řadě se zbrusu novým ciferníkem s označením Wayfinder, který je přímo zaměřen pro extrémní sporty. Právě z tohoto důvodu také přináší rozsáhlé možnosti přizpůsobení, kdy nechybí ani například pobyt v horách, vodní sporty, vytrvalostní tréninky a řada dalších, což ocení zejména ti nejnáročnější uživatelé, kteří se vydávají vstříc adrenalinu. Samozřejmě hodinky jako takové se neobejdou bez kvalitního řemínku, což v případě modelu s takovým zacílením platí dvojnásob. Právě proto Apple přichází se zbrusu novým Alpine Loop! Ten výrazně posouvá možnosti standardních řemínků a zajišťuje maximální komfort, odolnost a pohodlí. Hodinkám navíc nechybí ani režim červeného světla pro zobrazení ve tmě.

V případě sportu je zcela zásadní GPS, což ocení nejen běžci, ale také řada dalších sportovců. Problém je ale v tom, že v některých lokacích nemusí běžná GPS fungovat 100% dobře. Právě proto se Apple spolehl na zbrusu nový čipset s vyšší spolehlivostí – konkrétně se jedná o L1 + L5 GPS. Za zmínku také stojí speciální akční tlačítko pro ještě preciznější záznam daných sportovních aktivit. Například triatlonisté tak mohou okamžitě přepínat mezi jednotlivými druhy cvičení. S tím jde ruku v ruce nový režim nízké spotřeby, který umožní aktivně monitorovat celý triatlon na dlouhé vzdálenosti, samozřejmě s precizním monitorováním GPS a měřením tepu. Pokud byste ale například trávili čas v přírodě, hodinky vám umožní si vytvářet takzvané záchytné body, kterými můžete označit například stan či jiná místa a vždy je tak najít.

Cupertinský gigant se také zaměřil i na bezpečnost. Právě proto do Apple Watch Ultra zabudoval vestavěnou poplašnou sirénu s hlasitostí až 86 dB, kterou lze slyšet až na vzdálenost několika stovek metrů. Nové hodinky jsou také vhodné například pro potápěče. Automaticky dokážou detekovat potápění, přičemž svého uživatele rovnou informují o tom, v jaké hloubce se vlastně nacházejí. Stejně tak vás informují o času stráveném ve vodě, teplotě vody a adlších informacích. V závěru ještě nesmíme zapomenout zmínit parádní svítivost displeje dosahující až 2000 nitů a armádní normu MIL-STD 810, zajišťující maximální možnou odolnost.

Dostupnost a cena

Nové hodinky Apple Watch Ultra budou již dnes k dostání v rámci předobjednávek, přičemž na pulty prodejců zamíří hned 23. září 2022. Z hlediska ceny vyjdou na 799 $. Všechny modely jsou samozřejmě vybaveny GPS + Cellular.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    A už ta parodie na sportovní hodinky umí počítat regeneraci nebo vám to zase napíše: Jenda, včera jste spálil 3000kcal. Skvělé. Dokážete to dneska znovu? A do hor s tím vyrazí jen sebevrah -při výdrži jakou ty sranda watche mají. Myslíte to s pohybem vážně? Je tu Garmin, Polar, Suunto. Budou dělat co mají a ještě ušetříte.

    A umis v nich mit apple aplikace ktere pouzivas v beznem dnu a muzes s nimi bez pritomnosti mobilu telefonovat ? Neumis tak proc to porovnavas … jako porovnavat vykonny mercedes a F1 kazdy je na neco jineho a koupis si co ti bude vyhovovat

    A nebo měl hemoroidy, na což málem umřel kolega v práci právě díky skrytému krvácení. Naštěstí ho našla manželka včas a zavolala rychlou. Ani ne 40 let a hubenej.

celý text

Čtěte více.