Zavřít reklamu

Apple letos vydal už druhou generaci Apple Watch Ultra, i když je v nich těch změn relativně málo. Nic to nemění na tom faktu, že už loni se trefil do vkusu mnoha lidem nehledě na to, jak ti smýšlejí o jejich aktivitě. Apple se sice snaží své Apple Watch tlačit skrze zdraví a cvičení, nemusí to být ale to hlavní, proč si někdo Apple Watch a Apple Watch Ultra vlastně koupí. 

Apple Watch jsou především prodlouženou rukou iPhonu. Jednoduše to znamená, že vás informují o tom, co se děje ve vašem telefonu skrze notifikace. Nemusíte tak vyndávat telefon z kapsy nebo kabely či batohu, abyste měli stálý přehled o tom, kdo vás shání. Ty zdravotní funkce se mnohým mohou zdát být jen jakýmsi bonusem. Ne každý, kdo si kupuje chytré hodinky Applu, totiž musí být sportovec a musí mít záměr s nimi hned nějak sportovat. Ano, motivují sice alespoň k základnímu pohybu formou uzavírání kroužků, ale i ty mnozí zdárně ignorují. 

Apple Watch řady Series jsou sice fajn, ale vlastně od představení nulté jejich generace v roce 2015 vypadají pořád stejně, i když se těch změn za ty roky událo skutečně hodně. Oproti tomu Apple Watch Ultra přinášejí několik benefitů, které uživatele prostě baví, aniž by se s nimi chtěli potápět, běhat ultramaratony nebo lézt na nejvyšší hory světa. 

3 zásadní faktory popularity Apple Watch Ultra 

  • Výdrž – Tím, co jednoznačně odlišuje Ultry od Apple Watch Series, je jednoduše jejich výdrž. 3 dny běžného používání jsou prostě lepší než se omezovat na každodenní nabíjení. Kdyby ji Apple zvednul i u klasické řady, bylo by otázkou, jestli by prodeje Ulter značně neklesly. 
  • Velikost a design – Apple Watch Ultra jsou větší, takže se logicky hodí na větší zápěstí, na kterých i větší Series model může vypadat nepatřičně. V módě jsou velké hodinky, což dokazuje třeba i produkce Garminu, kde není výjimkou sehnat 52mm průměry. Ten design je navíc také stále neokoukaný, takže pro mnohé líbivější a zajímavější. Své na tom jistě nese i použití titanu. 
  • Je to to nejlepší od Applu – Nemalá skupina lidí prostě chce to nejlepší. Je jedno, jestli jsou fanoušci Applu nebo Samsungu či jiné značky. Kupují si vždy to nejvybavenější a tím i to nejdražší, ať už z jakéhokoli důvodu. V oblasti wearables to v případě Applu nejsou Apple Watch řady Series, ale právě Ultry. 
.