Zavřít reklamu

Společně s příchodem 24″ iMacu s čipem M1 jsme se dočkali představení také přepracovaného příslušenství – konkrétně Magic Keyboard, Magic Mouse a Magic Trackpad. Zatímco myš a trackpad se od svých předchůdců prakticky nijak neliší, tak Magic Keyboard přišla se zásadním vylepšením – konkrétně si můžete totiž objednat variantu s Touch ID, takže se nemusíte při přihlašování ověřovat heslem, při využívání MacBooku s Magic Keyboard se pak nemusíte nahýbat k Touch ID na těle MacBooku.

Dosavadní problém současných doplňků Magic Keyboard, Magic Mouse a Magic Trackpad byl v tom, že jste si je mohli pořídit jen ve světlých variantách. V balení 24″ iMacu s M1 se nacházela taková barevná varianta klávesnice, myši či trackpadu, aby s ním ladila. Zvlášť jste si pak mohli zakoupit pouze klasickou stříbrnou variantu, s čímž se mnoho uživatelů nemohl sžít – oblíbené tmavě šedé provedení chybělo. Starší Magic příslušenství totiž v této tmavé variantě, která se více hodí do profesionálního prostředí, k dispozici bylo. Dobrou zprávou ale je, že na dnešní Apple Keynote přišla jablečná společnost s tmavě šedým zbarvením i u nejnovějšího Magic příslušenství, takže je čekání u konce.

Tohle tmavé příslušenství si tedy můžete pořídit zvlášť – Magic Keyboard je každopádně k dispozici pouze ve vrcholné verzi s numerickou částí a Touch ID. Pokud byste ji chtěli bez numerické části a popřípadě bez Touch ID, tak neuspějete. A jak nejspíše tušíte, tak si za nové příslušenství nechá Apple pořádně zaplatit. Magic Keyboard vychází na 5 890 korun, což je o 600 korun více než u světlé varianty. Naprosto stejný cenový rozdíl je i u Magic Mouse a Magic Trackpad, kterou v tmavé variantě seženete za 2 990 korun, respektive 4 390 korun. Světlá varianta myši a trackpadu vychází na 2 290 korun, respektive 3 790 korun. Zakoupit si je můžete ihned.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Kdyby tak konečně přidali PODSVIT, to by mnohým a to nejen profíkům udělalo NEJVĚTŠÍ RADOST! Fuckt nechápu „milý“ Apple, proč ho stále odmítáte integrovat :(
    Takto stále jedině LOGITECH či jiná – pohříchu pouze s US rozložením – druhovýroba…

celý text

Čtěte více.