Zavřít reklamu
iWant

Apple začal upozorňovat na ukončení podpory pro některé macOS aplikace

iWant

Společnost Apple se po iPhonech chystá ukončit podporu pro 32bitové aplikace v i případě operačního systému macOS. Nejnovější verze macOS 10.13.4 je poslední, ve které bude možné 32bitové aplikace používat „bez kompromisů“. Zároveň systém uživatele upozorní v momentě, kdy nějakou 32bitovou aplikaci spustí. Uživatelé si tak budou moci udělat představu o tom, které aplikace v budoucnu přestanou fungovat (pokud je vývojáři nepřevedou na 64bitovou architekturu).

Nové upozornění se uživatelům objeví v případě, kdy poprvé spustí nějakou 32bitovou aplikaci v operačním systému macOS 10.13.4 – „Tato aplikace vyžaduje aktualizaci od vývojářů z důvodu zlepšení kompatibility„. Podle informací od Applu je tato verze macOS poslední, ve které půjde používat tyto staré aplikace bez větších obtíží. Každá následující verze přinese nějaké další problémy s kompatibilitou a nadcházející velká aktualizace, kterou Apple představí na WWDC, skoncuje s podporou 32bitových aplikací úplně.

Záměr ukončení podpory pro 32bitové aplikace je logický. Apple to také vysvětluje ve speciálním dokumentu, který si mohou všichni přečíst. 64bitové aplikace dokáží využít podstatně více systémových prostředků, než jejich 32bitoví předchůdci.

Je pravděpodobné, že naprostá většina používaných a populárních aplikací je na 64bitovou architekturu již převedena. Pokud si však chcete svůj seznam aplikací zkontrolovat sami, je to velice jednoduché. Stačí kliknout na logo Applu v menu baru, zvolit O tomto Macu, dále pak položku Systémový profil, záložku Software a podbod Aplikace. Zde je jedním z parametrů 64bitová architektura a všechny nainstalované aplikace, které jí nepodporují, zde budou označeny.

Zdroj: Cultofmac