Zavřít reklamu

Kompaktní a u mnohých uživatelů velmi oblíbený iPhone SE dnes dostal druhou šanci. Poté, co jej Apple přestal v září minulého roku prodávat, se telefon dnes vrátil do nabídky na oficiálních stránkách Applu pro Spojené státy. Dostupný však byl jen ve speciální sekci, v omezeném počtu kusů, zato ale za sníženou cenu, díky čemuž se během chvíle vyprodal.

iPhone SE clearance site

Konkrétně byl iPhone SE dnes k mání na tzv. clearance site, tedy ve speciální sekci Apple Online Storu určené k výprodeji specifických produktů. Nabídka platila pouze do vyprodání zásob, které zmizely během okamžiku. Hlavní roli totiž hrála především cena, která v případě 32GB varianty činila pouze 249 dolarů bez daně (něco málo přes 5 500 Kč), model se 128GB úložištěm pak bylo možné zakoupit za 299 dolarů bez daně (přibližně 6 600 Kč).

Kromě obou zmíněných kapacit byly v nabídce i všechny čtyři barevné varianty – Space Gray, Silver, Gold a Rose Gold. Jednalo o odemčený model, jenž nebyl nijak vázaný na konkrétní operátory.

Po oficiálním ukončení prodeje iPhonu SE spolu s představením nových modelů minulý rok na podzim začíná oblíbený 4palcový telefon pomalu mizet také z nabídky ostatních prodejců. V Česku jej nabízí už jen několik málo e-shopů, kteří vyprodávají poslední zásoby. Jeden nový kus je k sehnání například u Mobil Pohotovost.

Jedinou zemí na světě, kde Apple udržuje iPhone SE stále při životě, je aktuálně Indie, kde si Apple nechává zmíněný model přímo vyrábět. Zde je totiž iPhone SE díky své nízké ceně ideální pro místní rozvojový trh a jen díky němu byl Apple schopný získat určité postavení mezi zaběhnutými značkami.

iphoneSE_5

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.