iWant

Apple začíná odesílat první iPhony X svým majitelům

iWant

O první iPhony X se minulý týden strhla pořádná mela. Páteční předobjednávky se nesly tak trochu ve jménu chaosu, neboť téměř deset minut systém nefungoval. Ve finále se tak dostalo na značně omezenou část zákazníků, kteří svůj vysněný iPhone X dostanou už zítra (minimálně tedy v ČR, americký apple.com fungoval načas). Od dnešního rána se na webu objevují obrázky nadšených uživatelů kterým přišlo oznámení, že jim Apple jejich nový iPhone X odeslal. Dá se očekávat, že se podobná správa objeví na displeji i těch nejrychlejších z ČR. Pokud jste to tedy minulý týden stihli, od nového iPhonu vás dělí jen pár hodin.

Stav vaší zásilky můžete sledovat na svém Apple účtu, v informacích o objednávce. Pokud iPhone X zítra nečekáte, i tak se tam podívejte neboť v minulém týdnu docházelo k jistým posunům u některých objednávek. Pokud stále čekáte na to, jaký iPhone X vlastně bude a objednáte si ho až po osahání v některé z kamenných prodejen, máme pro vás dobrou i špatnou zprávu. Dobrá je ta, že pravděpodobně stihnete dodání iPhonu X do vánoc. Pokud si jej tedy chcete nadělit pod stromeček, máte ještě dostatečnou časovou rezervu. Špatnou zprávou je, že si na něj počkáte zhruba šest týdnů.

Oficiální iPhone X galerie:

Je velkou neznámou, jak jsou na tom s dostupností iPhonu X různí APR či ostatní prodejci elektroniky. Jejich uváděná dostupnost na webu leckdy nemusí mít s realitou nic moc společného. Na oficiální webu Applu je v současné době uvedena dostupnost všech modelů a konfigurací v rozmezí pěti až šesti týdnů, což vychází na polovinu prosince. Oficiální zahájení prodeje začíná zítra a od té doby by měly být nové iPhony X k vidění i v obchodech. Pokud tedy trváte na krátkém osobním setkání před vytvořením objednávky, od pátku byste měli mít možnost.