iWant

Apple začíná odesílat první iPhony X svým majitelům

iWant

O první iPhony X se minulý týden strhla pořádná mela. Páteční předobjednávky se nesly tak trochu ve jménu chaosu, neboť téměř deset minut systém nefungoval. Ve finále se tak dostalo na značně omezenou část zákazníků, kteří svůj vysněný iPhone X dostanou už zítra (minimálně tedy v ČR, americký apple.com fungoval načas). Od dnešního rána se na webu objevují obrázky nadšených uživatelů kterým přišlo oznámení, že jim Apple jejich nový iPhone X odeslal. Dá se očekávat, že se podobná správa objeví na displeji i těch nejrychlejších z ČR. Pokud jste to tedy minulý týden stihli, od nového iPhonu vás dělí jen pár hodin.

Stav vaší zásilky můžete sledovat na svém Apple účtu, v informacích o objednávce. Pokud iPhone X zítra nečekáte, i tak se tam podívejte neboť v minulém týdnu docházelo k jistým posunům u některých objednávek. Pokud stále čekáte na to, jaký iPhone X vlastně bude a objednáte si ho až po osahání v některé z kamenných prodejen, máme pro vás dobrou i špatnou zprávu. Dobrá je ta, že pravděpodobně stihnete dodání iPhonu X do vánoc. Pokud si jej tedy chcete nadělit pod stromeček, máte ještě dostatečnou časovou rezervu. Špatnou zprávou je, že si na něj počkáte zhruba šest týdnů.

Oficiální iPhone X galerie:

Je velkou neznámou, jak jsou na tom s dostupností iPhonu X různí APR či ostatní prodejci elektroniky. Jejich uváděná dostupnost na webu leckdy nemusí mít s realitou nic moc společného. Na oficiální webu Applu je v současné době uvedena dostupnost všech modelů a konfigurací v rozmezí pěti až šesti týdnů, což vychází na polovinu prosince. Oficiální zahájení prodeje začíná zítra a od té doby by měly být nové iPhony X k vidění i v obchodech. Pokud tedy trváte na krátkém osobním setkání před vytvořením objednávky, od pátku byste měli mít možnost.

 • Martin Novák

  Mě to ukazuje doručení 6.11., ale co jsem četl na twitteru, tak hodně lidem se to potom změnilo na 3.11., tak pořád doufám, že i mě :D Ale zatím vidím jen „Příprava na odeslání“ :/

 • Martin Novák

  Tak už mám odesláno :) mělo by to zítra přivést DHL . jupííí

  • Colin

   Juhů tak to je úplně super bomba :) Asi dneska neusnu :) To by mě zajímalo, z jakého důvodu se tak všichni radují. Ok, je to pěkný telefon, ale že by to mělo něco, proč bych dal pryč svůj Ip7 128GB, to nějak nevím. Když telefon chci, tak si ho prostě koupím, ale určitě po internetu nevykřikuju radostí, že ho budu mít už teď hned a ne až za týden. :)

 • Mbain

  také mám odesláno, každopádně dostupnost na apple stránce se změnila z 3.11. na 4.11. přitom na DHL webce mi to dle tracking no. ukazuje doručení 3.11. tak nevím co si mám myslet :)

  • Martin Novák

   U mě to stejné, zatím budu doufat a věřit DHLku :D

   • Mbain

    DHL nezklamalo, právě mi ho předali :-)

    • Martin Novák

     mě už taky cca ve 13hod a zatím jsem teda spokojenej :)

 • Thor Stein

  Tak hurá, snad bude konečně klid. Ještě tedy pár dní nadšeného hýkání. Pak zase pár dní pseudoproblémů, ale největší kauza roku je konečně za námi. Na přístí rok čekám nějaku tu …..gate (po antenagate, zlomenejafongate, vybuchujícíbateriegate,…..). Větší gate byl snad už jedině strýček Brady.

  Hlavně klid a žádnou podrážděnost, chce to nadhled 😛

 • Pavel Pacák

  Z Apple.cz mělo Xko dorazit až v prosinci, ale iStyle pro mě bude mít jeden kousek už zítra. Takže paráda a těším se jak malej :D

 • Jaycob Minato

  I dnes došlo k posunu dalších objednávek, měl jsem doručení 1.-7. prosinec, ale dnes mi to ukazuje 27.11.-4.12. A kdo ví, jestli se to ještě neposune blíže nebo stihne bez posunu přijít ještě před víkendem 25.-26. :)

  • Pavel Pacák

   Podle mě posune. Lidi jako já zítra budou rušit objednávky z Apple Store, když seženou Xko jinde ;-) Takže se pořádník zkrátí…

   • Jaycob Minato

    To bych byl jedině rád. Když příjde dřív, jedině dobře, ale nepotřebuju zase vyloženě hledat, jestli bych ho nesehnal dřív jinde, na to nemám ani čas :)

    • Pavel Pacák

     Chápu. Já teda ani nějak extra nehledal. Udělal jsem prostě předobjednávku na apple.cz a v iStylu s tím, že vezmu, co přijde dřív. No a iStyle vyšel první den :)

     • Jaycob Minato

      Tak to gratuluju :) Já byl mimo ten týden, co byla keynote, takže jsem si řekl, že je zbytečný se zapisovat na nějakej shop, že už to bude zaplněný rezervacema a porvu se o to ofiko na Applu :)

      • Jakub

       Potvrzuju, posunula se mi objednávka u Applu úplně stejně :)

 • franzi2760

  Takže Applu to vyšlo.. GRATULUJEM.. zohnať tolko testerov za 1200-1400€.. to je fakt sila. Ten telefon mal vyjsť až budúci rok.. to fakt zaváňa prúserom. Nechajme sa prekvapiť. Ja sa na tomto testovaní nehodlám zúčastniť, tak som pre istotu zvolil klasiku rovnakého výkonu.. iphone 8 Plus 256GB :)

  • Pavel Pacák

   Co přesně by na tom mělo být za průser? iPhony používám leta, stejně jako další věci od Applu a nikdy jsem neměl žádný problém, ani s první generací. Díky tomu si Apple moji důvěru vysloužil, když jsem měl několik desítek zařízení a ani jednu závadu.

   • franzi2760

    Ja nie som jasnovidec.. ani pred vydanim 6-ky nikto nepredpokladal že z nich budú kolísky :) Jednoducho X-ko je šité horúcou ihlou.. malo vyjsť až v roku 2018. Po prúseroch s ios 10.. teraz ios 11.. si nič iné ani myslieť nemôžem.

    • Pavel Pacák

     Nikdo nepředpokládal a taky nebyly. Šlo o pár případů a většinou u lidí, kteří si na ten telefon třeba sedli. Byla to jen nafouknutá bublina. Znám kvanta lidí s 6 či 6+ a nikdo ho nezvládl ohnout :) Na drby mobilních webů o tom, že to mělo vyjít za rok, opravdu nedám. Spoléhám se na vlastní zkušenosti a na zkušenosti lidí z okolí.

     • franzi2760

      OK, snad bude všetko v poriadku.. čas ukáže :)

      • Pavel Pacák

       Aha, tak teď to čtu, že to potvrdil sám Apple, že to chystali až na 2018. Původně jsem ty články ani neotvíral, protože to zavánělo dalšími drby, tak pardon :) Jinak taky doufám. Fakt si nemyslím, že by měl být nějaký problém. A pokud ano, reklamace to jistí ;-)

     • Petr Šourek

      Mno jen tak pro info. Viděl jsem u známého, ohlou 6ku, sice ne moc, ale stejně :-)

     • Colin

      Mě se třeba kryt prohnul u Ip6. Nosil jsem ho v zadní kapse kalhot, to ano, ale neseděl jsem na něm. Nakonec mi spadl, displej se poškodil, zadní kryt pobouchal, tak jsem to na pojistku nechal vyměnit. Bohužel oprava se moc nepovedla a nebyly mi uznány reklamace, takže telefon odkoupili, naštěstí za velice slušnou cenu. Od tý doby používám Ip7 úplně stejně a ten se neprohíbá (už cca rok).

 • Staenly

  Prodám iPhone X 64GB silver, nerozbalený s fakturou. Dodání zítra 3.11.Praha a okolí. Cena 35tis bourde@email.cz

  • Martin Novák

   No tohle je vrchol :D že se lidi nestydíte