Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple šetří na AirPods Max. U záruční opravy se nových náušníků nedočkáte

V závěru letošního roku jsme se dočkali představení velice zajímavého a vcelku očekávaného produktu, kterým jsou náhlavní sluchátka AirPods Max. Tento produkt by měl nabízet prvotřídní zvuk a skvělé vlastnosti, ale bohužel jej sužuje poměrně vysoká cenovka. Na sluchátka si totiž musíte přichystat 16 490 korun. Jak se ale nyní ukázalo, Apple na nich i přesto šetří. Pokud totiž narazíte na nějaké problémy a budete potřeboval v rámci záruky výměnu kus za kus, setkáte se s velice zajímavým překvapením – Apple vám totiž nevymění náušníky.

airpods-max-packaging-instructions
Zdroj: 9to5Mac

Sluchátka AirPods Max jsou navrženy takzvaně modulárně, díky čemuž je možné jednotlivé části od sebe snadno oddělovat. Podle jablečných instrukcí je navíc přímo na diagramu znázorněno, že ještě před odesláním by uživatel měl odebrat zmiňované náušníky. Modulární design navíc usnadňuje přepravu.

Applu unikl 3D model chystaného iPadu Pro

Letos se od cupertinské společnosti očekává představení již páté generace iPadu Pro. Již několik měsíců se poměrně často hovoří o implementaci technologie Mini-LED, čímž by měl Apple znatelně posunout kvalitu displeje kupředu. Většina zdrojů se však shoduje na tom, že se tohoto vylepšení dočká pouze větší, tedy 12,9″ model, kvůli čemuž se jeho tloušťka zvětší o 0,5 milimetrů. Aktuálně ale velice zajímavé informace poskytly weby 91mobile a MySmartPrice, které zveřejnily uniklé 3D snímky chystaného 11″ iPadu Pro 2021.

Design by měl být obecně zachován, ale dá se očekávat nepatrné zmenšení, v řádu milimetrů, délky a šířky. Další změna by se mohla týkat interních reproduktorů. Konkrétně by mohlo dojít k zmenšení jejich mřížky a případnému přesunu. Poslední změnou by měl být zadní fotomodul. Ten zůstane i nadále vystouplý, avšak jednotlivé čočky již budou zarovnány. Zajímavější by poté měly být samotné vnitřnosti, konkrétně tedy nový čip. Nový iPad Pro by se měl totiž po stránce výkonu opět posunout kupředu.

Apple zítra představení něco zajímavého

Rok 2021 teprve začal a jak to tak vypadá, Apple se chystá představit první zajímavou novinku. Tedy alespoň tohle vyplývá z dnešního rozhovoru stanice CBS, kde Tim Cook reagoval na odstranění sociální sítě Parler z App Storu. Zároveň ale moderátorka následně zmínila, že nás zítra čeká představení něčeho doslova velkého. Je nutné ale zmínit, že se nejedná o žádný nový produkt – mělo by se totiž dokonce jednat o něco mnohem většího. Apple na tyto zprávy doposud nikterak nezareagoval, a proto si budeme muset počkat až do zítra.

O co konkrétně by se mělo jednat je prozatím pochopitelně nejasné. Dnešní rozhovor se každopádně týkal ochrany soukromí uživatelů, což by mohlo naznačovat, že chystaná novinka bude s tímto úzce propojena. Dokonce by se mohlo jednat o již představenou funkci, která se v jablečných operačních systémech doposud neobjevila. Největším kandidátem je poměrně diskutovaná novinka, kdy uživatel bude muset aplikacím povolit, zdali jej mohou sledovat napříč aplikacemi a weby. Na tuto vychytávky se doteď valí vlna kritiky od reklamních agentur a Facebooku.

Samotné oznámení by mohlo proběhnout zítra skrze tiskovou zprávu kolem 14 hodin našeho času. O veškerých novinkách vás samozřejmě budeme okamžitě informovat.

.