Zavřít reklamu

Dnešní prezentaci nenásleduje pouze nadšení z nově představených produktů, ale i zklamání z navýšení cen v českém Apple Store. Na oficiálním online obchodě si nyní připlatíme za iPhone i přenosné počítače MacBook.

Za 16GB verzi iPhonu 6 byste ještě v pondělí dopoledne zaplatili 18 390 Kč, večer už byste si museli připravit 21 190 Kč. O přibližně tři tisíce korun podražily i vyšší kapacity menšího z iPhonů a u modelu iPhone 6 Plus činí navýšení až čtyři tisíce. Za nejvyšší model si český Apple nyní říká o 30 790 Kč.

Hlouběji do kapsy musíme sáhnout také při koupi Maců, a to konkrétně přenosných počítačů MacBook. U těch je ale změna v ceně alespoň částečně opodstatněna, a to lehkou aktualizací hardwaru. Nové modely nabídnou rychlejší čipy a některé také nový typ touchpadu s technologií Force Touch. Více o zdražování MacBooků se dozvíte v samostatném příspěvku.

Nutno podotknout, že za zdražením nestojí Apple, ale především slábnoucí koruna a naopak stále rostoucí kurz vůči dolaru i euru. Hlavním faktorem těchto změn jsou intervence České národní banky a můžou se tak v budoucnu projevit i u dalších produktů, a to nejen těch od Applu.

.