Zavřít reklamu

Apple posiluje zabezpečení Apple ID, nově uživatelům umožňuje aktivovat a používat dvojitý stupeň ověření při přihlašování. Vedle hesla pak bude nutné zadat také čtyřmístný číselný kód…

Pro využívání dvojité verifikace je nutné zaregistrování jednoho nebo více tzv. důvěryhodných zařízení, což jsou zařízení, které vlastníte a na které se skrze notifikaci Find My iPhone nebo SMS odešle v případě potřeby čtyřmístný číselný kód pro ověření. Ten budete muset vedle svého hesla zadat v případě, že si pořídíte nové zařízení a budete se s ním chtít přihlásit ke svému účtu nebo nakoupit v iTunes, App Store či iBookstore.

verification

Spolu s aktivací dvojitého ověřování obdržíte také 14místný obnovovací klíč (Recovery Key), který uchováte na bezpečném místě pro případ, kdybyste kdykoliv ztratili přístup k některému ze svých zařízení nebo zapomněli vaše heslo.

V případě využití dvojitého ověřování již nebudete potřebovat žádné bezpečnostní otázky, ty nahradí nové zabezpečení. Tento systém však bude zároveň vyžadovat nové heslo, které musí obsahovat jedno číslo, jedno písmeno, jedno velké písmeno a minimálně osm znaků. Pokud takové heslo dosud nemáte, budete muset počkat na ověření nového tři dny, až pak bude možné přejít ke dvojitému ověřování.

Během aktivace nového zabezpečení si uživatel vybere minimálně jedno důvěryhodné zařízení a nastaví si, jakým způsobem mu bude zasílat bezpečnostní kód. Postup je jednoduchý:

 1. Navštivte web My Apple ID.
 2. Vyberte Spravujte své Apple ID a přihlaste se.
 3. Vyberte Heslo a zabezpečení.
 4. Pod položkou Dvojité ověření zvolte Začít a následujte instrukce.

Více o novém zabezpečení naleznete na webu Applu. Služba nicméně zatím není dostupná pro české účty. Kdy ji Apple pro tuzemské uživatele uvolní, zatím není jasné.

Zdroj: TUAW.com

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  HESLO JSEM MEL DONEDAVNA 123456, TED MI HO ZRUSILI!!
  Skoda
  Kreditku si tam naheaju-kdyz potrebuju neco koupit, oak ji smazu. To je nejbezpecnejsi na svete!!

  Zdravím, může mi někdo říct,kdy bude nějaká konference v Applu? Datum jestě není to vím,ale kdy býva každoročně ?

celý text

Čtěte více.