Zavřít reklamu

Asus na největší asijské technologické výstavě Computex představil nový notebook ZenBook 3, který se chlubí tím, že je tenčí a lehčí než dvanáctipalcový MacBook od Applu, a k tomu všemu má větší výkon.

Asus svůj ZenBook 3 označuje za „nejprestižnější notebook na světě“ a na pódiu ho srovnával s MacBooky. ZenBook 3 má jen 11,9 milimetru tloušťky (MacBook má 13,1 milimetru) a také nabízí hliníkové tělo.

Zároveň ale je ZenBook 3 výkonnější než dvanáctipalcový MacBook, v tomto ohledu ho naopak Asus přirovnává k MacBooku Air, když má jeho novinka nabídnout „to nejlepší z obou světů“.

Asus dokázal do útrob malého stroje dostat dostat v nejvýkonnější variantě procesor Core i7 od Intelu a 16GB RAM, zatímco MacBook nabízí pouze slabší Core M. Na druhou stranu k němu nepotřebuje větrák, Asus musel nasadit třímilimetrový „nejtenčí větráček na světě“.

 

Displej třetího ZenBooku má 12,5 palce a je přes něj odolný Gorilla Glass. Tenký stroj má největší poměr obrazovky k tělu ze všech notebooků Asusu, celých 82 procent. Podobně jako do MacBooku se i do ZenBooku 3 vešla plnohodnotná klávesnice, skleněný touchpad a navíc i čtečka otisků prstu podporující Windows Hello, tedy přihlašování bez nutnosti zadávání hesla.

Asus svůj tenoučký laptop nabízí ve třech barvách: královské modré, křemenné šedé a po vzoru Applu také v růžově zlaté. Pro nabíjení je k dispozici USB-C/Thunderbolt 3 port. Asus ZenBook 3 má být dostupný ve třetím čtvrtletí letošního roku za 999 dolarů (24 300 korun) v nejslabší verzi (Core i5, 4GB RAM, 256 GB SSD).

Zdroj: The Verge, Engadget
.