Zavřít reklamu
Témata:

Pedagog, bloger, publicista. Zabývá se filmem, softwarem pro produkty společnosti Apple, produktivitou, time-managementem a osobním rozvojem.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Očekával bych, že panu Stránskému dramaturgie připraví výslovnost četných anglických jmen a názvů, které má anglicky vyslovovat. Tahá to za uši, což je u jinak takto perfektího díla škoda. Stejný neduh je i v televizi. Stejně, jako čtení (česky či anglicky) vrývá člověku do hlavy gramatiku, poslech vrývá výslovnost.

  Máte pravdu. Stránského mám rád jakožto milovník MacGyvera a Dr. House, ale jakmile jsem slyšel pár vět z knihy o Jobsovi, chtělo se mi zvracet :X

  Tak samozrejme, je to o zvyku, o vkusu a ja to s tim zvracenim take prehnal. Nicmene je to u me tim, ze ctu nerad technicke knihy v cestine a navic mi „pocestovani“ anglickych terminu a jmen rve usi :X

  Ceskej narod musi porad remcat :)))))) vam by se nikdo nezavdecil, ani kdyby udelal vsechno presne podle vas :)))))

  Ano, je pravda, že některé anglické názvy by Martin mohl číst lépe, ale lidi – já tu knihu poslouchám už potřetí a angličtina, ne-angličtina – Jobsův příběh v podání Martina Stránského je pro mě strhující! Dovolím si nesouhlasit s autorem recenze, že dramatizace je moc – naopak – některé pasáže ve čtené podobě nikdy nemohou vyznít tak, jako v této audioknize. Například představení Maca v roce 1984, popis reklamy 1984, dramatické rozhovory Jobse s některými lidmi nebo vyjmenovávání úspěchů Applu nebo PIxaru v číslech jsou dramaticky ztvárněny tak, že pokaždé, když je slyším mi běhá mráz po zádech. Asi nejvíc mě dostává Stránského podání reakce Gatese, když poprvé držel v ruce iPod – „… vypadá to jako skvělá věcička. To je jenom pro Macintosh?“ to ale musíte slyšet :).

  Pochopitelně míra či přemíra dramatizování v projevu Martina Stránského je věcí osobního vkusu. Já napsal svůj postoj – v porovnání s jinými herci u jiných audioknih je projev Stránského někdy zbytečně moc intenzivní.

  Taky poslouchám už po třetí. V autě je to pro mě momentálně úžasná věc. Když jsem ji četl/poslouchal poprvé, (zároveň jsem četl i poslouchal podle toho jestli jsem měl čas a četl knížku nebo jsem byl v autě tak jsem poslouchal tam, kde jsem přestal číst) tak audio verze byla a to především díky Martinovi Stránskému a jeho podaní rozhodně lepší než vlastní čtení knihy. Zejména pasáže, kde je přímá řeč a mluví Jobs jsou úžasné. Je to moje druhá audiokniha a opravdu doporučuji.
  Ano, výslovnost anglických výrazů trošku tahá za uši, ale jinak A+

celý text

Čtěte více.