Zavřít reklamu

Česká značka AXAGON uvádí na trh dva nové modely, se kterými bude práce s daty i nabíjení notebooku jedna radost. Pojďme se na ně podívat blíže.

AXAGON HMC-4G2 SPEEDSTER 4 USB-C 3.2 Gen 2 Multiport Hub

Tento vysokorychlostní kousek má kompaktní a štíhlé hliníkové tělo, které nejen skvěle vypadá, ale také zajistí mechanickou odolnost a kvalitní chlazení. Potěší i jemně strukturovaný povrch, na kterém nezůstávají otisky prstů. Váš notebook, počítač nebo telefon rozšíří o čtveřici portů. Přes oboustranný USB-C konektor snadno a rychle připojíte k počítači až čtyři USB zařízení současně. USB rozbočovač nabízí dva výstupy se standardními USB-A konektory a dva s moderními USB-C konektory.

Díky pokročilému rozhraní USB 3.2 Generace 2 můžete ke všem výstupům připojit vysokorychlostní zařízení jako NVMe M.2 externí disky s až 2x vyšší rychlostí 10 Gbps oproti standardním hubům Generace 1. HUB navíc zvládne trvalé připojení několika externích disků současně a USB-C porty dovolí nabíjení telefonů i tabletů proudem až 3A.

Tento USB-C hub je ideálním doplňkem pro notebooky bez USB-A konektorů jako je například MacBook Pro. Lze tak využít vaše stávající USB periferie bez nutnosti pořizování nových. Samotné zapojení hubu je velmi jednoduché bez složité instalace, a také lze jednoduše připojovat a odpojovat periferie za běhu počítače. Rozbočovač se nezalekne ani připojení k telefonům s USB-C konektorem. K telefonu tak připojíte například flash disk, klávesnici nebo myš.

Tento produkt si můžete koupit zde

AXAGON HMC-5G2 SPEEDSTER 5H USB-C 3.2 Gen 2 Multiport Hub

Vybavenější kolega předchozího modelu má stejné tělo, ale rozšíří vaše zařízení o pětici portů. Zároveň získáte možnost nabíjení notebooku pomocí technologie Power Delivery 3.0 o výkonu až 60 W. HUB vám tak poskytne jednoduchou a skladnou dokovací stanici. Zapojíte do něj USB-C Power Delivery nabíječku a připojíte ho k notebooku. Ušetříte tak jeden port, což se může hodit. Podmínkou je zařízení s podporou nabíjení z USB-C portu pomocí Power Delivery a vhodná PD nabíječka.

USB rozbočovač nabízí celkem čtyři USB výstupy – dva se standardními USB-A konektory a dva s moderními USB-C konektory. Jeden z nich (USB-C) je dokonce kombinovaný, takže může jak přenášet data, tak sloužit jako vstup pro Power Delivery nabíjení. Díky pokročilému standardu USB 3.2 Generace 2 můžete ke všem výstupům připojit vysokorychlostní zařízení s až 2x vyšší rychlostí (10 Gbps) oproti standardním hubům Generace 1. Multiportový HUB zvládne trvalé připojení několika externích disků současně a také dovolí nabíjení notebooků, telefonů a tabletů proudem až 3A.

HDMI výstup poskytuje kvalitní obraz až do rozlišení 4K/30Hz Ultra HD a podporuje přenos vícekanálového zvuku. Pro správné fungování video výstupu je nutné, aby USB-C port notebooku podporoval DisplayPort Alternate Mode (DP Alt Mode) nebo Thunderbolt 3.

Tento USB-C hub je ideálním doplňkem pro notebooky bez USB-A konektorů a video výstupu jako je například MacBook Pro. Lze tak využít vaše stávající USB periferie bez nutnosti pořizování nových. Díky funkcím Plug and Play a Hot Plug je samotné zapojení hubu velmi jednoduché bez složité instalace, a také lze jednoduše připojovat a odpojovat periferie za běhu počítače. Rozbočovač se nezalekne ani připojení k telefonům s USB-C konektorem. K telefonu tak připojíte například flash disk, klávesnici, myš, monitor, TV nebo projektor.

Tento produkt si můžete koupit zde

Zaujaly vás tyto ultrarychlé huby? Najdete je společně s dalšími elektro produkty české značky AXAGON na tomto odkazu.

.