Zavřít reklamu

Pokud jste v minulosti chtěli na vašem Macu či MacBooku využít dva stereo HomePody (mini) jakožto výstupní zvuková zařízení, tak jste se museli vydat velice klikatou cestou. Prvně jste museli HomePody vybrat v rámci aplikace Hudba, kterou jste navíc nesměli zavřít, a poté bylo nutné přejít do speciální aplikace a výstup zde nastavit. Když se ale objevily první beta verze macOS 11.3 Big Sur, tak se konečně ukázalo, že je tomuto složitému postupu konec, a že nadále bude možné přepnout výstup na stereo HomePody pomocí dvou kliknutí.

Jak na Macu použít dva stereo HomePody pro výstup zvuku

Operační systém macOS 11.3 Big Sur je konečně k dispozici i pro veřejnost, a to od včerejška, kdy jej Apple ve večerních hodinách vydal. To znamená, že jednoduchou možnost pro přepnutí přehrávání na dva stereo HomePody můžete po aktualizaci využít i vy. Jestliže tedy máte Mac či MacBook aktualizovaný na macOS 11.3 Big Sur, tak na něm pro nastavení dvou stereo HomePodů (mini) jakožto výstupního zařízení postupujte následovně:

  • Prvně se ujistěte, že jsou oba dva HomePody v dosahu (a samozřejmě nastavené jako stereo pár).
  • Jakmile tak učiníte, tak v horní liště Macu klepněte na ikonu zvuku.
  • Tímto se zobrazí nabídka zařízení pro výstup zvuku.
  • V tomto menu najděte a klepněte na dva stereo HomePody.
  • Mac se k nim poté ihned připojí a můžete je začít využívat jakožto výstupní zařízení.

Kromě výše uvedeného postupu můžete dva HomePody pro výstup zvuku nastavit také v předvolbách systému. Stačí vlevo nahoře klepnout na ikonu , a poté na Předvolby systému… Jakmile tak učiníte, tak se zobrazí nové okno se všemi sekcemi pro úpravu předvoleb systému. Zde rozklikněte sekci Zvuk, nahoře klepněte na možnost Výstup a zde v tabulce najděte a klepněte na HomePody. Co se týče nastavení stereo HomePodů, tak se nejedná o nic složitého. Pokud váš iPhone v rámci Domácnosti rozezná, že byl přidán druhý HomePod, tak automaticky možnost pro „spojení“ nabídne. Popřípadě můžete spojení provést tak, že přejdete do Domácnosti, kde podržíte prst na HomePodu, a poté přejedete níže do nastavení. Zde stačí klepnout na tlačítko pro vytvoření stereo páru a pokračovat s instrukcemi, které se zobrazí na obrazovce.

.