Zavřít reklamu

Zabezpečení iPhonu posílíte nastavením přístupového kódu, kterým bude třeba iPhone odemknout při zapnutí nebo probuzení. Nastavením přístupového kódu zároveň zapnete ochranu dat, která data v iPhonu šifruje pomocí 256bitového šifrování AES. Zde najdete 3 tipy pro přístupový kód na iPhone, které byste měli znát.

1. Změna doby, po které se iPhone automaticky zamkne

Jedná se o čas, který určuje, po jaké době zhasne displej vašeho iPhonu – a tedy i ten, po který je pro opětovné používání zařízení nutné zadat kód. Displej samozřejmě můžete zhasnout příslušným tlačítkem na zařízení, pokud ale s iPhonem pracujete a odložíte jej bez ručního zamčení, tento interval určí, po jaké době se zamkne sám.

K nastavení doby, po které se iPhone automaticky zamkne jděte do Nastavení -> Zobrazení a jas -> Uzamčení. Zde už si můžete nastavit hodnoty 30 sekund, 1 až 5 minut nebo nikdy. V takovém případě se váš iPhone nikdy nezamkne a stále tak bude mít aktivní displej. Časový interval má samozřejmě také vliv na výdrž baterie.

2. Vymazání dat

iPhone můžete nastavit tak, aby po 10 po sobě následujících neúspěšných pokusech o zadání kódu vymazal všechny informace, média a osobní nastavení. V tomto případě důrazně upozorňujeme, abyste aktivaci této možnosti opravdu dobře zvážili. Pokud si totiž bude hrát s vaším iPhonem např. vaše ratolest, může tak snadno dojít k nežádoucí ztrátě zmíněných dat. Máte-li však zálohu, můžete z ní smazaný iPhone obnovit, jinak je nutné nastavit iPhone jako nové zařízení.

Chcete-li však i tak tuto možnost aktivovat, přejděte do Nastavení, na iPhonech s Face ID klepněte na Face ID a kód, na iPhonech s tlačítkem plochy klepněte na Touch ID a kódový zámek. Zde poté zapněte volbu Smazat data.

3. Resetování přístupového kódu

Zadáte-li šestkrát po sobě nesprávný přístupový kód, iPhone se zablokuje a zobrazí zprávu, že je zablokovaný. Pokud si na přístupový kód nemůžete vzpomenout, můžete iPhone vymazat pomocí počítače nebo režimu zotavení a potom nastavit nový kód. Pokud jste předtím, než jste kód zapomněli, vytvořili zálohu na iCloudu nebo v počítači, můžete svá data a nastavení obnovit z této zálohy. Pokud jste si iPhone nikdy nezazálohovali a zapomenete kód, nebudete moci data z iPhonu nijak zachránit.

Odebrání kódu probíhá tak, že na iPhonu X a novějším podržíte boční tlačítko a jedno z tlačítek hlasitosti, na iPhonu 7 nebo 7 Plus podržíte boční tlačítko, na iPhonu 6S nebo starším boční či horní tlačítko, dokud se neobjeví vypínací posuvník. Přetažením posuvníku iPhone vypnete. Poté je nutné připojit iPhone k počítači a držet při tom stisknuté boční či horní tlačítko – držte ho pořád stisknuté, dokud se neobjeví obrazovka zotavovacího režimu. Pokud máte iPhone zazálohovaný, můžete po odebrání kódu obnovit data a nastavení.

Pro obnovení zařízení jej připojte k počítači. Ve Finderu nebo iTunes si iPhone rozklikněte. Až dostanete na výběr, jestli chcete zařízení obnovit, nebo aktualizovat, zvolte Obnovit. Finder nebo iTunes pro váš iPhone stáhnou software. Pokud to potrvá déle než 15 minut, iPhone ukončí režim zotavení. Potom budete muset nahoře znova vybrat svůj model iPhonu a zopakovat postup odebrání kódu.

.