Zavřít reklamu

Základní myšlenkou aktivace služby Rodinné sdílení je možnost udělit ostatním členům domácnosti přístup ke službám Applu, jako jsou Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade nebo úložiště na iCloudu. Mohou se také sdílet nákupy v iTunes nebo App Storu. I když jsou zde jasné výhody, někdy prostě můžete chtít rodinné sdílení kompletně zrušit. 

Kterýkoli člen rodiny ve věku 15 let a starší se může z rodinné skupiny odstranit sám. Pokud máte ve svém účtu zapnutý Čas u obrazovky, musí vás odstranit organizátor rodiny. Pokud jste organizátor rodiny, můžete z rodinné skupiny kdykoli odstraňovat její členy nebo ji můžete úplně rozpustit. Když opustíte rodinné sdílení, přijdete o přístup ke všem nákupům nebo službám sdíleným členem rodiny.

Když organizátor rodiny vypne rodinné sdílení, všichni členové rodiny budou ze skupiny odstraněni současně. Pokud jsou ale v rodinné skupině děti mladší 15 let, organizátor rodiny nemůže skupinu rozpustit, dokud tyto děti nepřesune do jiné skupiny rodinného sdílení.

Rozpuštění rodinné skupiny 

Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch 

 • Přejděte do Nastavení. 
 • Klepněte na své jméno a na Rodinné sdílení. 
 • Klepněte na své jméno. 
 • Klepněte na Zastavit používání Rodinného sdílení.

Na Macu 

 • Zvolte nabídku Apple  -> Předvolby systému a klikněte na Rodinné sdílení. 
 • Klikněte na Vypnout a pak klikněte na Zastavit rodinné sdílení.

Pokud jste vytvořili skupinu Rodinného sdílení ve verzi iOS starší než 14, na účtu organizátora je ponechán rodinný kalendář, připomenutí a sdílené fotoalbum. Tento obsah pak může s jednotlivými členy rodiny znova sdílet.

Co má opuštění rodinného sdílení nebo rozpuštění rodinné skupiny za následky 

 • Vaše Apple ID je odebráno z rodinné skupiny a nebudete mít přístup k žádným službám sdíleným rodinou, jako je například rodinné předplatné Apple Music nebo sdílený tarif úložiště iCloud. 
 • Ukončíte sdílení polohy se členy rodiny a vaše zařízení jsou odstraněna z rodinného seznamu Najít iPhone. 
 • Pokud vaše rodina sdílí nákupy v iTunes, Apple Books a App Storu, zastavíte okamžitě sdílení nákupů a ztratíte přístup k nákupům provedeným ostatními členy rodiny. Ponecháte si všechny nákupy, které jste uskutečnili v době, kdy jste byli členy rodinné skupiny. Ostatní členové rodiny nemohou používat obsah stažený z vaší sbírky. 
 • Veškerý obsah, který s vámi vaše rodina sdílela, nebude z vašeho zařízení automaticky odstraněn. Můžete si ho koupit znova nebo ho odstranit, a uvolnit tak ve svém zařízení místo. Pokud jste si stáhli nějakou aplikaci z historie nákupů nějakého člena rodiny a uskutečnili jste nějaké nákupy v aplikaci, budete si muset tuto aplikaci sami koupit, abyste k těmto nákupům získali přístup. 
 • Pokud máte Apple Watch používané v rámci funkce Nastavení rodiny, nebudete je moci dále spravovat. 
 • Pokud se členy rodiny sdílíte nějaké fotoalbum, kalendář nebo připomínky, jejich sdílení se ukončí. Pokud chcete Rodinné sdílení i nadále používat, ale nechcete s rodinou sdílet určité věci, můžete je místo toho odhlásit v aplikacích Fotky, Kalendář nebo Připomínky na svém zařízení nebo na webu iCloud.com. 
.