Zavřít reklamu

Server CultOfMac.com tvrdí, že jeden z jejich spolehlivých zdrojů viděl skutečný prototyp televize připravované firmou Apple. Údajně by měla vypadat jako existující Cinema Display.

Design televize by neměl být podle zdroje, který si přeje zůstat v anonymitě, nijak nový. V podstatě by měl vypadat jako současná generace monitorů Apple Cinema Display s LED podsvícením, pouze ve větším provedení. Televize by měla obsahovat iSight kameru pro FaceTime hovory. Ta bude umět například i rozpoznávat obličej a nebude pouze stacionární, měla by se přizpůsobit vašemu pohybu a měnit natočení čočky. Dovedeme si představit, že by se tímto způsobem i daly ovládat pohybové hry.

Další očekávanou funkcí je Siri, díky které budou uživatelé moct televizi ovládat pouze svým hlasem. Zdroj tvrdí, že dokonce viděl, jak jeden z pracovníků použil Siri, aby vyvolal hovor přes FaceTime. O hloubce integrace digitální asistentky však zdroj více neví. Stejně tak pro něj není známá ani podoba uživatelského prostředí, dálkového ovladače (který by však mohl vypadat jako náš koncept) nebo cena.

Na základě těchto informací vytvořil designer Dan Draper grafiku, kterou můžete vidět výše. Televize by buď stála na stojanu, nebo by byla pomocí držáku připevněná ke zdi. Zdroj nadále podotýká, že se jednalo o prototyp v brzkém stádiu vývoje a zdaleka není zaručené, že se produkt v této podobě vůbec dostane na trh. Datum, kdy by měla být televize uvedena je sporným údajem i pro analytiky. Podle některých bychom se měli „iTV“ dočkat ještě v druhé polovině tohoto roku, jiní tvrdí, že tomu nebude dřív jak v roce 2014.

Televize by byla pro Apple logickým krokem, jelikož obývací pokoj je to místo, kde zatím Apple zdaleka nedominuje. Zde zatím vítězí Microsoft se svým Xboxem. Jediným zařízeným do obývacího pokoje je současná Apple TV, kterou připojíte ke stávající televizi. Nicméně pro kalifornskou společnost je to stále spíše hobby. První vážné dohady o existenci televize od firmy Apple se objevily po vydání životopisu Steva Jobse od Waltera Isaacsona, kde se již zesnulý výkonný ředitel svěřil, že konečně přišel na to, jak má taková televize fungovat. Bude zajímavé sledovat, kdy a zda vůbec Apple vlastní televizi představí.

Zdroj: CultOfMac.com
.