Zavřít reklamu

Zařízení jménem Apple TV je zde s námi již od roku 2007, a rozhodně nedosáhlo takového úspěchu, jako iPhone, iPad, MacBook nebo Apple Watch či dokonce AirPody. Je málo vidět a Apple sám o ni mluví také jen nárazově. Je to škoda? Dost možná ano, i když už i mnoho moderních chytrých televizí přejímá hodně jejích funkcí. 

Samozřejmě ne ale všechny. Hardware v podobě Apple TV zde pořád má své místo. Nabízí totiž několik výhod, kterých se vám v chytré televizi prostě nedostane (nehledě samozřejmě na to, pokud váš televizor chytré funkce vůbec nemá). Ano, můžete mít ve své televizi Apple TV+, Apple Music a také funkci AirPlay, skrze kterou si můžete obsah ze svého Apple zařízení posílat na velkou obrazovku. Jenže pak je zde právě to, co vám tento smart-box Applu přinese navíc.

Ekosystém 

Když se podíváte do Apple Online Store na popis tohoto hardwaru, na první dobrou zde uvidíte tu zásadní přednost celého produktu. Společnost zde totiž říká: „Apple TV 4K propojuje to nejlepší ze světa filmu a televize se zařízeními a službami Apple.“ Díky výkonu zařízení tak máte zajištěný hladký chod, navíc nemusíte řešit, co který výrobce poskytuje, a co ne. Zde máte vše od Applu na zlatém podnose.

Centrum domácnosti 

Pokud je vaše domácnost už patřičně chytrá, může Apple TV sloužit jako její centrum. Tím může být sice i iPad nebo HomePod, ale právě Apple TV je pro toto nejideálnější. HomePod není u nás oficiálně prodávaný a iPad přece jen může být osobnější zařízení, které můžete používat i mimo svou domácnost.

App Store 

I kdyby se výrobci chytrých televizí snažili sebevíc, App Store Applu vám prostě neposkytnou. Jistě, záleží, jaké aplikace a hry chcete na své televizi skutečně používat a hrát, ale třeba byste se divili, co všechno zde najdete a nakonec využijete. Apple TV se tak dá považovat i za nízkorozpočtovou konzoli. Označení je zde poté použito ve smyslu kvality her, ne toho, kolik za ni zaplatíte.

Další využití 

Připojení na projektor využijete při prezentacích nejen v práci ale i školství. S rostoucí silou VOD, a pokud už také na televizní vysílání koukáte jen nárazově, si prakticky vystačíte také už jen s jedním ovladačem v prostředí, které je typicky „applovské“, aniž byste používali ovladač od samotné televize. Je zde ale také omezení – Apple TV nenabízí webový prohlížeč.

Cena je největším problémem tohoto smart-boxu Applu. 32GB 4K verze začíná na 4 990 Kč, 64GB vás pak vyjde na 5 590 Kč. 32GB Apple TV HD stojí 4 190 Kč. Jedna z nejlevnějších smart TV s operačním systémem Android, tedy 24“ Hyundai HLJ 24854 GSMART, která poskytuje Apple TV+, přitom stojí jen 4 390 Kč. Např. televize 32″ CHiQ L32G7U v ceně 5 599 Kč už poskytuje i Apple AirPlay 2. Nehodnotíme zde kvalitu (která asi bude mít své mouchy), jen konstatujeme fakta. Dá se tedy říci, že skutečně mnoha uživatelům bude stačit jen ta chytrá televize s omezenými možnostmi. Pokud chcete více, pokud chcete využívat výhod celého ekosystému Applu, tak se ale s pouhou televizí nespokojíte. 

.