Zavřít reklamu

I přesto, že trend Facebooku pomalu opadá a lidé, kteří jej v minulosti vlastnili, své účty na této sociální síti mažou, tak se stále najdou někteří uživatelé, kteří prostě a jednoduše Facebook, potažmo jeho Messenger, potřebují. Mezi tyto uživatele se řadím i já a přesto, že Facebook pro mě nepřináší prakticky nic zajímavého, tak naopak prostřednictvím Messengeru řeším každodenní práci a komunikaci s kamarády. Většina z vás však jistě ví, že se Messenger na Facebooku seká a často, když má svůj den, není prakticky vůbec použitelný.

I přesto, že existuje rozhraní Messengeru v podobě samotné webové stránky, tak pro mě tohle řešení není úplně vhodné. Zkrátka a jednoduše, webové rozhraní v Safari se mi často pletlo s ostatními otevřenými stránkami a navíc jsem měl často problém s notifikacemi. Z tohoto důvodu mohou přijít vhod různé náhrady v podobě aplikací, které slouží jakožto klienty pro Messenger. Osobně jsem těchto klientů vyzkoušel již několik, avšak nejvíce jsem si oblíbil klient s názvem Caprine. Jakožto jeden z mála klientů nabízí několik funkcí, které mohou často přijít vhod. Rozhodně se tedy nejedná o obyčejného klienta, který byl jednoduše „převeden“ z webového rozhraní do aplikace, ve které nenajdete žádné další funkce či možnosti pro přizpůsobení.

Mezi nejlepší funkce klienta Caprine patří například možnost pro skrytí notifikace o přečtení či doručení zprávy pro druhou stranu, společně s blokací zobrazování animace o psaní zprávy. Nechybí ani možnost pro nastavení stylu emotikonů, anebo možnost pro přepnutí do pracovního chatu od Messengeru. V rámci Caprine funguje všechno tak, jak má – ať už je to přehrávání videí, anebo třeba jednoduché posílání příloh způsobem chytni a pusť. Nutno podotknout, že se Caprine narozdíl od rozhraní na Facebooku či jiných klientů neseká, nepadá a neprojevují se žádné problémy. Největší zásluhu na tom mají především pravidelné aktualizace, které u ostatních klientů rozhodně nejsou samozřejmostí. Za Caprine navíc nemusíte zaplatit ani korunu – vše je k dispozici zdarma a bez sebemenších omezení. Z vlastní zkušenosti tedy mohu klient Caprine pro Messenger jen a jen doporučit.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Díky za tip. Vypadá to dobře. Bohužel jsem zvyký používat zkratky nastavené v systému pro smajlíky. A tady když ji použiji tak smajlík se přidá za text, ale text tam zůstane. Kvuli tomu je to pak pro mě nepoužitelné. Škoda ?

celý text

Čtěte více.